POLITYKA

Ostatnie życzenia pacjentów przed śmiercią? Pielęgniarki opowiadają wzruszające historie

Pielęgniarki, które na co dzień opiekują się osobami terminalnie chorymi, opowiedziały o tym, jakie ich pacjenci mieli życzenia przed śmiercią. Niektóre były bardzo oryginalne.

Pielęgniarka pracująca w Royal Stoke University Hospital w Stoke-on-Trent w Staffordshire opowiedziała przejmującą historię dotyczącą śmiertelnie chorych małżonków. Oboje leżeli w tym samym szpitalu i oboje byli u kresu ziemskiego życia. Poprosili, by personel szpitalny tak ustawił ich łóżka, by w tych ostatnich dniach mogli trzymać się za ręce. Odeszli niemal w tym samym czasie. Między śmiercią jednego małżonka i drugiego minęło dziesięć dni. 

 

Pielęgniarki, które dla BBC nagrały wzruszający dokument, przekonywały, że możliwa jest dobra śmierć i ludzie nie powinni bać się umierania. 

 

Siostra Dani Jervis powiedziała, że od umierającej osoby usłyszała:  „Życie jest za krótkie, rób to, co chcesz, rób rzeczy, które cię uszczęśliwią.

 

Inna pielęgniarka, Louise Massey, mówiła: „Jedna z moich pacjentek poprosiła, by mogła ostatni raz przed śmiercią zobaczyć swoje psy. Jej radość była niesamowita”. Ktoś inny prosił na przykład o szklankę herbaty.

Źródło: metro.co.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

MOCNE! Sumliński: Prawdy o śmierci ks. Popiełuszki bała się III RP i boi się IV RP

Redakcja malydziennik

Kaczyński nie zamierza patyczkować się z Merkel: Niemcy muszą się zdecydować (…) Nie można Polski atakować i jednocześnie liczyć na to, że stosunki będą dobre

Redakcja malydziennik

"Opozycja chce zdobyć gmach sejmu, zdemolować go, rozpalić opony". Czy to scenariusz przejęcia władzy?

Redakcja malydziennik
Ładuję....