POLITYKA

Ostatnia nadzieja w USA. Czy Donlad Trump pomoże Polsce odzyskać wrak tupolewa?

Liczymy na pomoc polityczną USA ws. odzyskania wraku tupolewa, którą można przekuć na presję dyplomatyczną na Rosję – powiedział w czwartkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Szef MSZ poinformował na łamach gazety, że najbliższa okazja na spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem to szczyt NATO 25 maja w Brukseli. Kolejna okazja – dodał – będzie w Polsce we Wrocławiu podczas konferencji Atlantic Council. "Może prezydent Trump pojedzie również do Żagania, gdzie odwiedzi brygadę amerykańską. Ma wiele pretekstów do wizyty w Polsce" – powiedział Waszczykowski.

 

Minister pytany o to, czy prezydent Trump pomoże Polsce w odzyskaniu wraku i czarnych skrzynek tupolewa z Rosji, odpowiedział: "Liczymy na pomoc polityczną, którą można przekuć na presję dyplomatyczną na Rosję. Liczymy na pomoc techniczną ekspertów amerykańskich, którzy mogliby zrobić przegląd naszych ustaleń. Liczymy też na pomoc prawną, bo jeśli już wszystko zawiedzie, będziemy składać skargę na Rosję do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Ekspertyzy prawne z USA również by się przydały". (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Chiny wyprodukowały największy samolot pasażerski świata!

Sikorski obraża Powstańców. Internauci oburzeni!

Atak na posłankę PiS w Brukseli. Napastnikami arabscy imigranci

Adam Gaafar
Ładuję....