CYWILIZACJA

Osiemdziesięciolatki na mamusie? Im naprawdę odbija!

Ten pomysł jest naprawdę kuriozalny. A jednak specjaliści z British Fertility Society na niego wpadli. Czy oni naprawdę chcą, żeby osiemdziesięciolatki zostawały matkami?

British Fertility Society zarekomendowało, żeby limit przechowywania zamrożonych komórek jajowych – dla przyczyn społecznych – wynosił, nie jak obecnie dziesięć, ale pięćdziesiąt pięć lat. Przyjęcie tego rozwiązania umożliwiłoby poczęcie dzieci nawet kobietom powyżej osiemdziesiątego roku życia.

 

Obecnie zamrożone z przyczyn medycznych komórki jajowe można przechowywać nawet pięćdziesiąt pięć lat, dzięki czemu dziewczęta, które w dzieciństwie zachorowały na raka, mogą mieć później dzieci. Jednak, gdy dochodzi do zamrożenia z przyczyn społecznych (to znaczy kobiety zamrażają komórki jajowe, aby mieć dzieci, gdy ukończą satysfakcjonującą karierę zawodową, albo znajdą odpowiedniego partnera), to limit przechowywania ich wyznaczono na dziesięć lat. Teraz British Fertility Society zasugerowało, że tak ustalony limit jest „arbitralny” i należy go zmienić.

 

– Nie ma uzasadnienia dla 10-letniego terminu przechowywania komórek jajowych lub spermy – przekonuje prof. Adam Balen z British Fertility Society. A prof. Emily Jackson z London School of Economics przekonuje, że dziesięcioletni termin może być niebezpieczny, bowiem kobiety, których czas zniszczenia ich komórek jajowych będzie się zbliżać mogą odczuwać presję, by szybko doszło do ich zapłodnienia nasieniem jakiegokolwiek dawcy.

 

Dlatego proponuje się, by wydłużyć czas dopuszczalnego zamrożenia komórek jajowych z przyczyn społecznych nawet do pięćdziesięciu pięciu lat. Tyle, że to oznacza, że uznaje się, że matką może zostać nawet kobieta osiemdziesięcioletnia. Ja rozumiem, że to biznes, ale wydaje się, że jego reprezentanci naprawdę nie mają żadnych moralnych oporów, by zrobić wszystko, aby tylko zarobić jeszcze więcej. Dobro dzieci czy społeczeństwa nie ma dla nich najmniejszego znaczenia. Liczy się egoizm klientek i ich zarobek.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: BioEdge.org

Komentarze

Zobacz także

Przykry FILMIK: Ojciec z dzieckiem wchodzi do apteki, to co dzieje się dalej poraża…

Redakcja malydziennik

Co mają ze sobą wspólnego Ukraińcy, fałszywe OC i nieważne dowody rejestracyjne? Uważaj na kierowców z tego kraju!

Redakcja malydziennik

Uważajcie, orkan Grzegorz da się nam we znaki!

Redakcja malydziennik
Ładuję....