POLITYKA

Orszaki Trzech Króli idą przez Polskę. Na jednym z nich prezydent Andrzej Duda z żoną!

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przebywają w piątek z wizytą w Cieszynie, gdzie wezmą udział w Orszaku Trzech Króli – tradycyjnym elemencie obchodów Święta Objawienia Pańskiego. Orszakowi przyświeca franciszkańskie pozdrowienie: Pokój i Dobro.

W południe para prezydencka uczestniczyła we mszy świętej odprawianej w trzynastowiecznym cieszyńskim kościele św. Marii Magdaleny pod przewodnictwem biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindela.

 

A w Warszawie Orszak tradycyjnie otworzył kard. Kazimierz Nycz. – Tegorocznemu pielgrzymowaniu w Orszaku Trzech Króli towarzyszy nam myśl, modlitwa i pomoc dla cierpiących w Syrii i na Bliskim Wschodzie – powiedział w piątek na rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli w stolicy metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.

 

"Za chwilę wyjdziemy dziewiątym Orszakiem Trzech Króli do szopki. (…) W tym roku naszej modlitwie i naszemu pielgrzymowaniu będzie towarzyszyła myśl, modlitwa i pomoc dla chrześcijan i wszystkich ludzi, którzy cierpią w Syrii i na Bliskim Wschodzie" – podkreślił kard. Nycz.

 

Modlitwę Anioł Pański i wymarsz orszaku poprzedziły występy; wykonano m.in. kolędę "Jezus Malusieńki" ze zmienionym tekstem, który nawiązuje do sytuacji w ogarniętej wojną Syrii.

 

Tegoroczny orszak – pod hasłem "Pokój i Dobro"- wyruszył z pl. Zamkowego i zmierza na pl. Piłsudskiego, gdzie odbędzie się koncert kolęd.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Oto co wydarzyło się na spotkaniu prezydentów Polski i Izraela! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Amerykańska polityk nie wytrzymała i powiedziała wprost co myśli o eliminacji dzieci z zespołem Downa

Redakcja malydziennik

ZOBACZ, jak brytyjski parlamentarzysta broni dobrego imienia Polski! [WIDEO]

Redakcja malydziennik
Ładuję....