ARCHIWUM

Organizacja LGBT przyznaje: ks. Boniecki został oszukany i zmanipulowany

Cieszy mnie to oświadczenie, bo pokazuje ono, że możemy się różnić, i to nawet bardzo, a jednocześnie pozostawiać wiernymi pewnym, wspólnym podstawowym wartościom.

Wiara i Tęcza przyznaje w oświadczeniu, że ks. Adam Boniecki został wykorzystany i przeprasza. Panie i Panowie, szacun!

 

Nie będę komentował tego oświadczenia, bowiem istotne jest ono samo. Warto je przeczytać w całości.

 

Oświadczenie grupy Wiara i Tęcza

Jako przedstawiciele Grupy Polskich Chrześcijan LGBT „Wiara i Tęcza” czujemy się w obowiązku zabrać publicznie głos w sprawie rzekomego poparcia, jakiego ksiądz Adam Boniecki miał udzielić „organizacjom, których działalność stoi w całkowitej sprzeczności z nauczaniem moralnym Kościoła”. 

 

Cała sytuacja stała się jednym z powodów wydania przez przełożonych zakazu wystąpień medialnych księdzu Adamowi Bonieckiemu.

 

W naszym przekonaniu, ksiądz Adam Boniecki stał się ofiarą manipulacji dokonanej przez osobę, która nie pierwszy raz szkodzi społeczności LGBT. Ów rzekomy „reprezentant społeczności LGBT” jest nam znany. Kilka lat temu za szkodzenie naszej grupie, został z niej usunięty. Dał się bowiem poznać jako osoba, która w swojej działalności nieustająco obraża ludzi i używa ataków personalnych.

 

Jesteśmy przekonani, że wydarzenie które przyczyniło się do decyzji o zakazie wystąpień medialnych księdza Adama Bonieckiego, stanowiło kolejną manipulację tej osoby. Nie jest ona związana z żadną liczącą się organizacją działającą na rzecz społeczności osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych, ani z takimi organizacjami nie współpracuje. 

 

Postulat wsparcia osób LGBT przez ludzi Kościoła uważamy za ze wszech miar słuszny. Ale nie ma naszej zgody na posługiwanie się nieuczciwymi metodami nawet w najbardziej słusznej sprawie. Cel nie może uświęcać środków. 

 

Osoby związane z Wiarą i Tęczą w przeszłości rozmawiały z księdzem Adamem Bonieckim. W trakcie tych kontaktów dał się on poznać jako kapłan otwarty i bardzo życzliwy, który jednak nigdy nie kwestionował nauczania Kościoła katolickiego na temat homoseksualności. Również nigdy nie poparł naszego postulatu zmian w tym zakresie, na co – nie ukrywamy – mieliśmy nadzieję. 

Księdzu Adamowi Bonieckiemu serdecznie dziękujemy za jego duszpasterską otwartość na drugiego człowieka, której – jak się wydaje – padł ofiarą. Mamy nadzieję, że cała ta sytuacja zostanie wyjaśniona i nie wpłynie negatywnie na jego duszpasterską służbę Kościołowi i społeczeństwu.

 

W imieniu „Wiary i Tęczy”

 

Marcin Dzierżanowski

Artur Barbara Kapturkiewicz

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Sekcja zwłok Polaków w Manchesterze z udziałem polskiej strony. Zostaną przeprowadzone jednak tylko jedne oględziny

Redakcja malydziennik

Co najmniej 11 zabitych podczas sylwestrowej zabawy. Uzbrojony mężczyzna wszedł na imprezę

Redakcja malydziennik

Afroamerykanka mówi, jak jest. Czarni i Latynosi też nie chcieli Hillary Clinton!

Redakcja malydziennik
Ładuję....