POLITYKA

Orban o wyborze Trumpa: to koniec epoki „liberalnej niedemokracji”

Wynik wyborów w Stanach Zjednoczonych wyznacza koniec epoki „liberalnej niedemokracji”, która dominowała w ostatnich 20 latach – ocenił w czwartek premier Węgier Viktor Orban na konferencji zorganizowanej przez EBOiR W Budapeszcie.

„Czuję, że przeżywamy dni, gdy dobiega kresu to, co nazywamy liberalną niedemokracją – w której żyliśmy przez ostatnie 20 lat – i możemy powrócić do rzeczywistej demokracji” – oświadczył Orban, otwierając konferencję Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

 

Dodał, że „mamy drugi dzień historycznego wydarzenia, kiedy to zachodnia cywilizacja z powodzeniem, jak się wydaje, wyzwala się z niewoli jednej ideologii”.

 

Teraz – jak powiedział – „możemy wrócić do prawdziwej demokracji, możemy powrócić z paraliżującego przymusu politycznej poprawności do prostej, szczerej mowy; przeżywamy wielkie dni i wielki okres".

 

Orban z entuzjazmem zareagował w środę na wieść o zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach w USA. "Gratulacje. Co za wspaniała wiadomość. Demokracja wciąż żyje" – napisał po angielsku na swoim profilu na Facebooku.

 

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

"Pracujemy 24 godziny na dobę" – Polska przygotowuje się do wizyty Donalda Trumpa. O czym będą rozmawiać prezydenci?

Redakcja malydziennik

Kultura żydowska w Polsce się odradza. I bardzo dobrze. ZOBACZ, kto się z tego cieszy

Redakcja malydziennik

Hiszpania: Terrorysta obwieszony ładunkami wybuchowymi został zastrzelony!

Redakcja malydziennik
Ładuję....