ARCHIWUM

"Opozycji najwyraźniej chodzi o wzniecanie niepokojów społecznych". Prezydent Andrzej Duda BARDZO OSTRO o protestach!

W gruncie rzeczy opozycji najwyraźniej chodzi o wzniecanie niepokojów społecznych – mówi prezydent Andrzej Duda w wywiadzie opublikowanym w "Gazecie Polskiej Codziennie". Jednocześnie nie wyklucza, że ws. ograniczeń uprawnień dziennikarzy w parlamencie popełniono "błędy komunikacyjne".

Prezydent pytany, czy mamy do czynienia z realnym kryzysem w państwie czy przeciwnie – z próbą jego wywołania, odparł: "W gruncie rzeczy opozycji najwyraźniej chodzi o wzniecanie niepokojów społecznych. Ludzie nie lubią stanu niepokoju, więc jeśli wywoła się takie wrażenie, to automatycznie następuje zniechęcenie do ludzi sprawujących władzę". 

 

Duda zaznacza, że zostało wprowadzonych dużo prospołecznych zmian, "takich, które odczuł przeciętny obywatel", więc – zaznaczył – argumentu o władzy, która +zapominała o obywatelach+ użyć nie można. "Jeśli nie ma argumentu, że władza działa przeciw obywatelom, to trzeba niepokoje wzniecać. Stąd cały krzyk o +zagrożeniu demokracji+ – jak i o rzekomym zagrożeniu wolności mediów" – zaznaczył. 

 

Prezydent podkreślił, że decyzja marszałka Sejmu istotnie ograniczyła uprawnienia dziennikarzy w parlamencie. Zaznaczył przy tym, że żadnego aktu prawnego marszałka w tej sprawie nie było. Duda nie wyklucza, że w sprawie uprawnień dziennikarzy popełniono błąd. "Nie mówię, że to kwestia jednostronna. Mówię, że być może po tej stronie, z której padła propozycja, popełniono błędy komunikacyjne. Ale to również zostało zręcznie wykorzystane". 

 

Zdaniem prezydenta chodziło o wywołanie wrażenia, że +nie wpuszcza się mediów do parlamentu, więc ograniczana jest wolność słowa+. 

 

Od piątku 16 grudnia w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie opozycji, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. Wcześniej w tej samej sali odbyło się posiedzenie klubu PiS. Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Mamy problem: jesteśmy odcięci od ruskiego gazu!

Redakcja malydziennik

Syryjscy uchodźcy w mieszkaniu polskiego arcybiskupa! "To nic nadzwyczajnego" – komentuje skromnie hierarcha

Redakcja malydziennik

Głód, porwania, wojna domowa. Kraj nie ma możliwości rozwoju, a świat nie reaguje

Redakcja malydziennik
Ładuję....