POLITYKA

Opozycja domaga się posiedzenia Sejmu 20 grudnia i uznaje uchwalenie budżetu za nielegalne

PO, Nowoczesna i PSL żądają od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zwołania na 20 grudnia posiedzenia Sejmu – poinformował w piątek wieczorem dziennikarzy szef Nowoczesnej Ryszard Petru. Pismo z takim wnioskiem liderzy tych trzech ugrupowań wystosowali do marszałka Sejmu.

"My, posłowie klubów parlamentarnych, w związku z kryzysem konstytucyjnym, wywołanym przez marszałka Sejmu i większość parlamentarną, uznając za nielegalne obrady w Sali Kolumnowej żądamy zgodnego z regulaminem Sejmu i konstytucją posiedzenia Sejmu w dniu 20 grudnia 2016 r." – mówił Petru, odczytując treść pisma do Marka Kuchcińskiego.

 

Petru ocenił przy tym, że uchwalenie przyszłorocznej ustawy budżetowej było nielegalne. "Nie mamy budżetu" – powiedział.

 

Następnie Petru, a także szef PO Grzegorz Schetyna, b. premier, posłanka PO Ewa Kopacz i inni przedstawiciele opozycji udali przed Sejm, gdzie trwa manifestacja zorganizowana przed Komitet Obrad Demokracji.

 

Poseł PO Michał Szczerba, którego wykluczenie z piątkowych obrad zapoczątkowało protest opozycji w Sejmie, powiedział do manifestujących, że opozycja w piątek najpierw walczyła o wolne media, a teraz o wolny mandat poselski.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Duda przyjął prezydenta Węgier i od razu: Węgrzy postawią pomnik Lechowi Kaczyńskiemu! Prezydent: "to bardzo dobra inicjatywa"

Trzech terrorystów jest na wolności, bo pozwolił na to… sąd! A współpracowali z Państwem Islamskim

UJAWNIAMY WYNIKI analiz fragmentów Tu 154 i ciał ofiar!!! Dlaczego pilot nie nadał sygnału SOS?

Redakcja malydziennik
Ładuję....