CYWILIZACJA

Operacja PANGEA: Polska Straż Graniczna wzięła udział w rozbiciu międzynarodowego gangu narkotykowego!

Straż Graniczna od 19 sierpnia do 19 września uczestniczyła w międzynarodowej operacji PANGEA, której celem było zwalczanie nielegalnego obrotu produktami medycznymi i farmaceutykami. Działania w ramach operacji były prowadzone we współpracy ze Światową Organizacją Celną.

Wszystkie państwa biorące udział w przedsięwzięciu podejmowały działania we własnym zakresie, w oparciu o przepisy krajowe. Zgodnie z założeniami  kontrolowano sklepy stacjonarne, prowadzono​ wzmożone kontrole graniczne oraz blokowano nielegalne konta internetowe. 

 

W czasie trwania operacji funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą, działającą na terytorium Polski, Republiki Czech, Republiki Słowacji oraz Ukrainy. Zatrzymano 44 osoby, w tym farmaceutów i właścicieli aptek w Przemyślu. Członkowie gangu narkotykowego wprowadzali do obrotu znaczne ilości półproduktów. Ponadto zajmowali się produkcją substancji psychotropowych w postaci metamfetaminy. Funkcjonariusze SG zabezpieczyli również znaczne ilości leków bez recepty, które docelowo mogły posłużyć do produkcji metamfetaminy.

 

W toku prowadzonego śledztwa Straż Graniczna współpracowała z Centralnym Biurem Śledczym Policji. Przeprowadzono szereg wspólnych spotkań z przedstawicielami strony czeskiej i słowackiej, służących wymianie informacji. Zgromadzono materiały, które pozwoliły udokumentować ścieżkę leku, zawierającego pseudoefedrynę. Określono miejsca gromadzenia medykamentów, miejsca przygotowywania pigułek do dalszej obróbki, laboratoria metamfetaminy na terytorium Republiki Słowackiej i Czeskiej. Ustalono osoby odpowiedzialne za poszczególne etapy przestępczej działalności oraz osoby kierujące zorganizowaną grupą przestępczą w każdym kraju.

Źródło: strazgraniczna.pl

Komentarze

Zobacz także

Przy in vitro doszło do pomyłki. Kobieta urodziła nie swoje dziecko. Winnego nie ma

Redakcja malydziennik

W Polsce powstaje NOWA POLICJA. „Mamy oręż do walki – mówi Inspektor. Zobacz kogo będą ścigać

Redakcja malydziennik

Szokujące kulisy i SKANDALICZNIE niski poziom kary za udostępnianie nagrań pornograficznych z nieletnią

Ładuję....