WYDARZENIA

Oni są naprawdę ślepi! Niemcom jeszcze mało kłopotów, chcą sprowadzać więcej imigrantów!

Statystyki policyjne sobie, a politycy sobie. Raport na temat przestępczości uchodźców i imigrantów opracowany w Dolnej Saksonii nie pozostawia złudzeń. Za zdecydowaną większość przestępstw odpowiadają uchodźcy. Czy Niemcy chcą ich odeslać? Bynajmniej! Właśnie wymyślili kolejną kuriozalną rzecz.

Dolna Saksonia liczy 8 mln mieszkańców. W latach 2014–2015 przybyło tam ponad 50 tys. uchodźców. Jak wynika z raportu, w Dolnej Saksonii zanotowano wzrost przestępczości o 10,4 proc. W tym samym okresie siedem lat temu, czyli sprzed masowego napływu uchodźców, przestępczość spadła w sumie o prawie 20 proc. Wyniki badań pokazują, że za wzrost przestępczości odpowiedzialni są w 92,1 proc. uchodźcy i imigranci.

 

Spora część przybyszów to mężczyźni w wieku 14–30 lat. „Pozbawieni są partnerek, matek i sióstr oraz innych kobiet z dawnego otoczenia, co sprzyja kształtowaniu się zachowań agresywnych" – piszą autorzy raportu. Także w sferze seksualnej.

 

W Dolnej Saksonii mieszkańcy w wieku 14–30 lat stanowią 9,3 proc. i są odpowiedzialni za niemal 52 proc. wszystkich przestępstw natury seksualnej. Wśród uchodźców taka grupa wiekowa liczy 26,9 proc. i przypada na nią niemal dwie trzecie popełnionych przestępstw seksualnych.

 

Konkretnych liczb na ten temat w raporcie brak, gdyż w Niemczech nie ma statystyk kryminalnych według grup etnicznych czy narodowościowych.

 

Zdecydowanie więcej przestępstw popełniają imigranci, którzy nie mają szans na azyl. Najczęściej są to przybysze z północnej Afryki, a więc z Algierii, Tunezji i Maroka. Stanowią zaledwie 0,9 proc. uchodźców, ale są sprawcami 17,1 proc. przestępstw z użyciem siły oraz 31 proc. rabunków.

 

Przy tym wszystkim większość ofiar przestępczej działalności imigrantów i uchodźców to osoby z ich środowiska. Jednym z wniosków raportu jest sugestia, że przybyszom należy ułatwić sprowadzanie rodzin, gdyż ich obecność sprawi, iż staną się mniej agresywni i bardziej skłonni do akceptowania systemu wartości społeczeństwa, w którym żyją.

 

Czy Niemcy naprawdę są tak naiwni czy postanowili wykończyć swoich obywateli?

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Nowa robota dla pielęgniarek. Teraz mają dobijać pacjentów

Redakcja malydziennik

NIEWIARYGODNE! Sztuczna inteligencja pokonała człowieka w … pokera!

Redakcja malydziennik

Australia. Fala nieprawdopodobnych upałów zabija

Redakcja malydziennik
Ładuję....