WYDARZENIA

Oni przyjmą ZNAMIĘ BESTII! Pierwsza firma w Stanach Zjednoczonych będzie…

Jak donosi portal rmf24.pl amerykańska firma Three Square Market, która zajmuje się sprzedażą automatów z przekąskami i napojami, jako pierwsza w Stanach chce wszczepiać mikroczipy swoim pracownikom. Firma twierdzi, że chce ułatwić swoim pracownikom codzienne funkcjonowanie.

Three Square Market jako pierwsza w Ameryce firma, zaproponowała swoim pracownikom darmowe czipowanie. Do tej pory z propozycji skorzystało 50 z 85 zatrudnionych.

Szef przedsiębiorstwa Patrick McMullan powiedział, że mikroczip wszczepiony pod skórę między kciukiem a palcem wskazującym jest niesłusznie odbierany jako coś złego. Jego zdaniem mikroczipy znacząco ułatwiają funkcjonowanie w życiu codziennym. Pomagają w płatności czy sposobie weryfikacji tożsamości, zamiast karty kredytowej czy smartfona.

Inny pracownik firmy Tony Danna zapewnił, że czujnik nie jest wyposażony w funkcję lokalizacji GPS. To właściwie taki sam chip jak ten w karcie kredytowej – stwierdził. Poinformował, że usunięcie mikroczipa jest łatwe i szybkie. Trwa to dwie sekundy. Włożenie czipa pod skórę jest jak ukłucie strzykawki przy zastrzyku, a wyjęcie go jest jak wyjęcie drzazgi – powiedział.

Rozmiarem przypominający ziarnko ryża i kosztujący ok. 300 dolarów mikroczip RFID (system identyfikacji radiowej) ma pozwolić na bezdotykowe otwieranie drzwi, logowanie się do komputera, a nawet kupienie jedzenia – pisze BBC.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Mam dziecko W NIEBIE. Czy ze stratą dziecka można się pogodzić?

Redakcja malydziennik

"Cywilizowany" islam nie dopuszcza jazdy kobiety za kółkiem. Arabia Saudyjska odchodzi od tego zakazu

Redakcja malydziennik

Policja schwytała kobietę, która popełniła makabryczną zbrodnię w Gdańsku. Jej martwe dziecko…

Redakcja malydziennik
Ładuję....