RELIGIA

Oni nie szanują kobiet, ich godność jest zapomniana. To wszystko w "postępowym" islamie

Polityka multikulti i tolerancji prowadzi do sytuacji, w której nie widać różnic w traktowaniu płci między islamem a innym religiami. Tymczasem, pomimo ważnej roli kobiety w islamie, kobiety nie mają praktycznie żadnych praw.

W Watykanie trwa sesja plenarna Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. W centrum obrad znalazła się kobieta, jej rola w społeczeństwie wielokulturowym, w wychowaniu do powszechnego braterstwa. Jak przyznaje przewodniczący Rady, o wyborze takiego właśnie tematu zadecydowały negatywne doświadczenia z krajów muzułmańskich. Mówi kard. Jean-Louis Tauran.

 

„Kiedy przyjeżdża się do krajów arabskich, do krajów o tradycji muzułmańskiej, można zauważyć, że w codziennym życiu nie ma kobiet. Po prostu ich nie widać. Oznacza to, że pozostają one w swych rodzinach oraz że mają wielki wpływ na wychowanie dzieci, na kształtowanie ich wiary i kultury. Stąd ich ogromna rola dla współczesnego świata, a także jego przyszłości. Trzeba jednak powiedzieć, że wciąż istnieje wiele krajów, gdzie nie uznaje się godności kobiety. Dlatego powinniśmy zabiegać o docenienie roli kobiet w wychowaniu do powszechnego braterstwa. Bo tam, gdzie kobiety pozostają wolne i mogą wnosić właściwy im wkład, życie społeczeństw jest o wiele bardziej harmonijne. Trzeba też przypomnieć, że w chrześcijaństwie pod względem godności nie ma różnicy między mężczyzną i kobietą. Oboje mają tę samą godność” – podkreślił kard. Tauran.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Kościół Katolicki w Polsce wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Redakcja malydziennik

Nie wokół Trumpa Watykan się kręci. Ojciec Święty spotkał się także z wiernymi: "nasz Bóg nie jest Bogiem nachalnym"

Kościół potępia pedofilię: Nie idziemy na kompromis!

Redakcja malydziennik
Ładuję....