ARCHIWUM

Oni chcą chować ofiary Smoleńska w zbiorowych mogiłach! Horała ZMASAKROWAŁ chorą wypowiedź Neumanna

Jest tradycja wspólnych grobów: Katyń, Charków, Miednoje, Bykownia, tyle innych; na Łączce też wrzucali razem do dołów – tak poseł PiS Marcin Horała skomentował wypowiedź szefa klubu PO Sławomira Neumanna na temat wspólnego grobu ofiar katastrofy smoleńskiej.

Szef klubu PO we wtorek w TVP1 powiedział, że ofiary katastrofy smoleńskiej powinny być pochowane we wspólnym grobie. "Uważam, że najrozsądniej dzisiaj byłoby, gdyby te wszystkie ofiary były w jednym, wspólnym grobie i wtedy nie mielibyśmy podziału na dwie Polski. Mielibyśmy wspólne obchody i wspólną dobrą pamięć o wszystkich ofiarach" – mówił Neumann.

 

Poseł PiS Marcin Horała, odnosząc się do wypowiedzi Neumanna napisał na Twitterze: "Jest tradycja wspólnych grobów: Katyń, Charków, Miednoje, Bykownia, tyle innych. Na Łączce też wrzucali razem do dołów".

 

Do wypowiedzi Neumanna odniósł się także rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. "W Katyniu, na Łączce chowano Polaków w zbiorowych mogiłach. To traumatyczne sprawy dla naszego Narodu. O co chodzi @SlawekNeumann?" – napisał na Twitterze Kaleta.

 

O wypowiedź Neumanna pytany był też we wtorek wiceszef PO, b. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. "Uważam, że przewodniczący Neumann zwrócił uwagę na to, że zdarza się przy takich wielkich tragicznych katastrofach lotniczych, takich jak w Lesie Kabackim część ofiar jest w zbiorowej mogile i też nie należy z jego opinii i wypowiedzi wyciągać jakiś wniosków" – podkreślił. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

„Realistycznie patrząc nasze czasy wyglądają apokaliptycznie”. Mocne ostrzeżenie kardynała

Redakcja malydziennik

"Posła MISIŁO od neopalikotów czesze chyba damski fryzjer"! Pawłowicz ostro masakruje!

Redakcja malydziennik

„Modlę się aby Pańskie decyzje były…” Papież do prezydenta Trumpa! ZOBACZ, czego Franciszek życzy prezydentowi USA!

Redakcja malydziennik
Ładuję....