POLITYKA

On twierdzi, że wie, kto rozpocznie III wojnę światową. I to nie jest Korea Północna

Światowi przywódcy obawiają się o przyszłość konfliktu na linii USA – Korea Północna. Tymczasem przedsiębiorca i filantrop, założyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX i Tesla od lat mieszkający w Ameryce Północnej, twierdzi, że wie, kto rozpocznie III wojnę światową.

„Martwimy się nie o tę rzecz, co trzeba” – przekonuje Elon Musk. „III wojna faktycznie się rozpocznie” – ogłosił miliarder. Dodał, że nie powinniśmy obawiać się Korei Północnej. Jeśli więc ktoś lub coś ma odpowiadać za rozpoczęcie III wojny światowej, to będzie to… sztuczna inteligencja. 

 

Musk przypomniał słowa Władimira Putina, który podczas swojego przemówienia do studentów powiedział, że „ktokolwiek stanie się liderem w tej sferze, zostanie władcą świata”. 

 

Wypowiedź tę komentował zresztą Musk na Twitterze. Napisał krótko: „Zaczyna się…”, po czym dodał link do stosownego artykułu w serwisie The Verge. 

 

W kolejnym tweecie Musk wymienił takie kraje, jak Rosja czy Chiny, które mają stać się uczestnikami wyścigu w dziedzinie sztucznej inteligencji. Najbardziej gorzkie jest kolejne „proroctwo” przedsiębiorcy. Jego zdaniem, III WŚ może nie być wywołana przez światowych liderów, ale przez samą sztuczną inteligencję, jeśli ta zdecyduje się na prewencyjny atak

It begins … https://t.co/mbjw5hWC5J

— Elon Musk (@elonmusk) 4 września 2017

China, Russia, soon all countries w strong computer science. Competition for AI superiority at national level most likely cause of WW3 imo.

— Elon Musk (@elonmusk) 4 września 2017

Źródło: Twitter/Elon Musk, metro.com.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Islamiści znów zaatakowali: zginęło przynajmniej 80 osób, ponad 350 rannych. Do zamachu…

Wreszcie! Sejm za budową kanału przez Mierzeję Wiślaną!

Redakcja malydziennik

Takiego zezwierzęcenia dawno nie było! Zdewastowano grób rodziców Krystyny Pawłowicz!

Ładuję....