KOŚCIÓŁ POWSZECHNY WYDARZENIA

Ojciec Święty zwrócił się do katolików i zielonoświątkowców o wspólne działania

Z okazji 50 rocznicy nawiązania dialogu pomiędzy Kościołami katolickim i pentekostalnymi, Papież Franciszek zaapelował o odnowienie wspólnych wysiłków na rzecz głoszenia Ewangelii. Napisał o tym w przesłaniu, skierowanym do obradującej w Watykanie Komisji ds. Dialogu Katolicko-Zielonoświątkowego.

W krótkim przesłaniu Ojciec Święty Franciszek przypomniał, że przez ostatnie 50 lat komisja ta, dzięki dialogowi i refleksji, wspólnie działała na rzecz zacieśniania „więzi przyjaźni, solidarności i wzajemnego zrozumienia” pomiędzy wspólnotami katolickimi i zielonoświątkowymi. „W taki sposób, dając świadectwo modlitwie Pana, aby wszyscy byli jedno, będziecie mogli wspierać naszych braci i siostry” – podkreślił Franciszek w specjalnym przesłaniu.

Międzynarodowy Dialog Katolicko-Pentekostalny ustanowiono w roku 1972, a członkowie powołanej w tym celu komisji obradują w Rzymie w dniach 8-14 lipca. Celem inicjatywy jest promowanie wzajemnego zrozumienia i przezwyciężania uprzedzeń między katolikami i zielonoświątkowcami, a do 1996 roku była jedyną tego typu międzynarodową inicjatywą prowadzoną przez przedstawicieli zielonoświątkowców wraz z inną wspólnotą chrześcijańską. Jednym z jego twórców był południowoafrykański pastor David du Plessis, który uczestniczył w trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II jako gość ówczesnego Sekretariatu ds. Jedności Chrześcijan i który uznawany jest za jednego z promotorów ruchów charyzmatycznych.

Obecnie, działaniami tymi, prowadzonymi pod auspicjami Dykasterii ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kierują prof. Cecil M. Robeck i bp Joseph Bambera, z diecezji Scranton w Stanach Zjednoczonych, przy wsparciu pastora Davida Cole, przewodniczącego Komisji ds. Jedności Chrześcijan Kościołów Zielonoświątkowych i Charyzmatycznych Ameryki Północnej, USA, oraz bp Juan Usmy Gómeza z watykańskiej dykasterii.

„Mam nadzieję, że ta ważna rocznica umocni te więzi i odnowi wasz zapał do głoszenia, jako uczniowie misjonarze, radości Ewangelii w kościelnej wspólnocie i w całym społeczeństwie. W taki sposób, dając świadectwo modlitwie Pana, aby wszyscy byli jedno (Por. J 17,21), będziecie mogli wspierać naszych braci i siostry, aby w swych sercach i życiu doświadczali oni przemieniającej mocy Bożych miłości, miłosierdzia i łaski.” – napisał Papież.

źródło: eKAI / Stacja7

Komentarze

Zobacz także

Abp Hoser przypomina politykom: trzeba postawić tamę ''eugenice prenatalnej''

Redakcja malydziennik

To HIT! Fałszywe słodycze na Halloween, czyli jak oduczyć dzieci obchodzenia pogańskiego święta!

Redakcja malydziennik

EWAKUACJA na Pomorzu. Znaleziono WIELKĄ 400-kilogramową BOMBĘ

Redakcja malydziennik
Ładuję....