RELIGIA

Ojciec Święty rusza do Fatimy i zachęca żeby… nie bać się prawdy!

Ojciec Święty wyrusza dziś w pielgrzymkę do Fatimy. Pozostanie tam niespełna 24 godziny. Z Watykanu odjechał o godz. 13:00. Do Portugalii przybędzie o godz. 17:20 czasu środkowoeuropejskiego.

„Nie należy bać się prawdy, ani zamykać się na swoich pozycjach, ale z całkowitą pokorą akceptować nowości odkryć naukowych” – mówił Papież do uczestników międzynarodowej konferencji o czarnych dziurach, falach grawitacyjnych i osobliwościach czasoprzestrzeni, jaka  w tych dniach odbywała się w Watykańskim Obserwatorium Astronomicznym w Castel Gandolfo. Franciszek spotkał się z nimi dziś rano, jeszcze przed wyruszeniem w pielgrzymkę do Fatimy. Idąc w stronę granic ludzkiej wiedzy – mówił Ojciec Święty – można przeżyć autentyczne doświadczenie Pana, który jest w stanie wypełnić nasze serca.

 

„W ogromie czasoprzestrzeni wszechświata, człowiek może przeżywać zadziwienie i doświadczać swojej małości, podczas gdy z jego duszy wyrywa się pytanie psalmisty: «Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz i czym syn człowieczy, że się nim zajmujesz?» (Ps 8, 5). Albert Einstein lubił powtarzać: «Można by powiedzieć, że wieczna zagadka świata to jego zrozumiałość». Zaistnienie i rozumienie wszechświata nie są owocem haosu czy przypadku, ale Bożej Mądrości, obecnej «jako początek jego mocy, przed dziełami jego, od dawna» (por. Prz 8, 22)” – powiedział Ojciec Święty.

 

 

Wczoraj wieczorem natomiast zgodnie ze swym zwyczajem Franciszek udał się do Bazyliki Matki Bożej Większej, by przed ikoną Salus Populi Romani zawierzyć Maryi swą podróż apostolską.

 

Głównym motywem papieskiej pielgrzymki jest stulecie objawień. Franciszek zaliczy też w poczet świętych dwoje spośród trojga dzieci, którym objawiła się Maryja: Hiacyntę i Franciszka.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Wielka radość w tym niewielkim Kościele! Właśnie ochrzczono 300 dorosłych, a wszystkich wiernych jest zaledwie…

Redakcja malydziennik

Szokujące zachowanie księdza na pogrzebie. Czy to przystoi?

Redakcja malydziennik

Kościół to miejsce spotkań towarzyskich? Zobacz, co o takich ludziach myśli Franciszek!

Redakcja malydziennik
Ładuję....