RELIGIA

Ojciec święty Franciszek pomógł lefebrystom uzyskać kościół w Rzymie!

Papież Franciszek miał pomóc Bractwu Kapłańskiemu św. Piusa X zakupić piękny kościół w centrum Rzymu – informuje włoska gazeta „Il Foglio”.

Według dziennikarza konserwatywnego pisma Matteo Matzuzzi ustalił, że decydującą rolę w sprzedaży Bractwu kościoła Santa Maria Immacolata all’Esquilino miał właśnie Franciszek. Świątynia, znajdująca się nieopodal Bazyli Laterańskiej ma się stać z czasem jego rzymską siedzibą. Interwencja papieska dokonać się miała za sprawą sekretarza Papieskiej Komisji Ecclesia Dei abp  Guido Pozzo.

 

Niespełna miesiąc temu dwaj biskupi Bractwa Bernard Fellay i Alfonso de Galarreta, a także ks. Alain Nely mieli przebywać, podczas negocjacji z Watykanem, w Domu św. Marty. 

 

Nie jest to pierwsza pomoc udzielona przez Franciszka Bractwu Kapłańskiemu św. Piusa X. Jeszcze za czasów posługiwania w Buenos Aires kard. Jorge Bergoglio miał pomóc uzyskać Bractwu prawo do działania w Argentynie. Podczas spotkania z ówczesnym przełożonym wspólnoty w Argentynie ks. Christian Bouchacourt kard. Bergoglio miał powiedzieć: „jesteście katolikami, to oczywiste. Pomogę wam”. I wygląda na to, że ta pomoc jest udzielana także obecnie, bowiem Bractwo jest coraz bliższe uzyskania statusu prałatury personalnej.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Oto sposób na PRAWDZIWE UWOLNIENIE SIĘ od demona!

Kościół będzie mu zawsze wdzięczny. ZOBACZ, o kim mówi Franciszek!

Redakcja malydziennik

Trzy elementy bez których nie ma (dobrej) modlitwy. POZNAJ sekret wielkiego mistyka!

Ładuję....