CYWILIZACJA

Ojciec Leon Knabit w mocnych słowach komentuje zwolenników aborcji

Na swoim Facebooku ojciec Leon Knabit, znany zakonnik, w mocnych słowach komentuje sprawę liberalizacji prawa aborcyjnego, jakiej domagają się różnej maści lewicujące i liberalne środowiska. "Teraz napiszę coś niemal heretyckiego. Gdyby prawo liberalizujące zupełnie dostęp do aborcji, miało być jednak wprowadzone, powinno być wprowadzone odpowiednią ilość lat wcześniej. I mielibyśmy spokój".

Na Facebooku ojca Leona czytamy: "Zaraz po wprowadzeniu zliberalizowanego prawa aborcyjnego w latach czterdziestych mówiono o pewnym księdzu krakowskim, czy też katowickim, że tłumaczył ludziom szkodliwość aborcji, przypominając, że rząd pozwolił na nią bez ograniczeń, a potem Hitler w stosunku do Polek – Niemki za takie wykroczenie były surowo karane. Działalność księdza została surowo skarcona przez lokalnego szefa urzędu do spraw wyznań.

– Ksiądz łamie przepisy prawa państwowego.
– Łamię? Gdzie?
– Ksiądz jest przeciw aborcji.
– Ja? Przeciwnie, jak najbardziej jestem za, tylko, że prawo zostało za późno wprowadzone. 
– Jak to?
– Ile pan ma lat?
(Chyba było) 48.
– No właśnie, gdyby prawo wprowadzono 50 lat wcześniej, matka by pana wyskrobała i mielibyśmy spokój.

Strażnik prawa Polski Ludowej nie czuł się widać dobrze w roli owocu liberalnego prawa, bo księdza skrzyczał i podobno nawet do Kurii poszło pismo: „zamknijcie mu gębę, bo…”

Teraz napiszę coś niemal heretyckiego. Gdyby prawo liberalizujące zupełnie dostęp do aborcji, miało być jednak wprowadzone, powinno być wprowadzone odpowiednią ilość lat wcześniej. I mielibyśmy spokój.  

Źródło: Facebook

Komentarze

Zobacz także

Nie chciały się POCAŁOWAĆ. Zobacz, co im zrobili

Redakcja malydziennik

Śpij, mały Wojowniku! Mama żegna zmarłego na raka synka

TO JUŻ PEWNE! Znaleziono lekarstwo na raka? ZOBACZ!

Adam Gaafar
Ładuję....