WYDARZENIA

Ojciec Leon Knabit w mocnych słowach komentuje zwolenników aborcji

Na swoim Facebooku ojciec Leon Knabit, znany zakonnik, w mocnych słowach komentuje sprawę liberalizacji prawa aborcyjnego, jakiej domagają się różnej maści lewicujące i liberalne środowiska. "Teraz napiszę coś niemal heretyckiego. Gdyby prawo liberalizujące zupełnie dostęp do aborcji, miało być jednak wprowadzone, powinno być wprowadzone odpowiednią ilość lat wcześniej. I mielibyśmy spokój".

Na Facebooku ojca Leona czytamy: "Zaraz po wprowadzeniu zliberalizowanego prawa aborcyjnego w latach czterdziestych mówiono o pewnym księdzu krakowskim, czy też katowickim, że tłumaczył ludziom szkodliwość aborcji, przypominając, że rząd pozwolił na nią bez ograniczeń, a potem Hitler w stosunku do Polek – Niemki za takie wykroczenie były surowo karane. Działalność księdza została surowo skarcona przez lokalnego szefa urzędu do spraw wyznań.

– Ksiądz łamie przepisy prawa państwowego.
– Łamię? Gdzie?
– Ksiądz jest przeciw aborcji.
– Ja? Przeciwnie, jak najbardziej jestem za, tylko, że prawo zostało za późno wprowadzone. 
– Jak to?
– Ile pan ma lat?
(Chyba było) 48.
– No właśnie, gdyby prawo wprowadzono 50 lat wcześniej, matka by pana wyskrobała i mielibyśmy spokój.

Strażnik prawa Polski Ludowej nie czuł się widać dobrze w roli owocu liberalnego prawa, bo księdza skrzyczał i podobno nawet do Kurii poszło pismo: „zamknijcie mu gębę, bo…”

Teraz napiszę coś niemal heretyckiego. Gdyby prawo liberalizujące zupełnie dostęp do aborcji, miało być jednak wprowadzone, powinno być wprowadzone odpowiednią ilość lat wcześniej. I mielibyśmy spokój.  

Źródło: Facebook

Komentarze

Zobacz także

Policja aresztowała 58 homoseksualistów! Siedzieli w SAUNIE! Są podejrzani o…

Redakcja malydziennik

Kobiety wszystkich płci łączcie się! Manifowy matrix, czyli o co w tym wszystkim chodzi?

Marsjańska Apokalipsa: Rosjanie twierdzą, że na Marsie byli kosmici!

Ładuję....