CYWILIZACJA

Ojciec Knabit rozprawia się z … globalnym ociepleniem!

Ocieplenie globalne, to problem, który stał się powodem wielu narad, sporów, rozporządzeń i globalnych konferencji. Szukano jego przyczyn nie tylko w cyklicznych zmianach na kuli ziemskiej, ale i w szkodliwej działalności człowieka. W związku z tym nakładano na jednostki gospodarcze i na całe państwa ograniczenia, zagrożone nawet sankcjami – pisze ojciec Leon Knabit.

Wprawdzie część znawców problemu głosiła, że działalność człowieka, to tylko niewielki procent tego, co się dzieje na ziemi, pełnej jednak prawdy nie odkryli ani specjaliści, ani dowiedział się o niej szary człowiek, w którego ten problem pośrednio, a często i wprost uderza. Obecnie sprawa nieco przycichła. I oto pojawiają się głosy, że skutkiem ocieplenia może być gwałtowne oziębienie i to może nawet o 7 stopni, a może przyjść nagle i niespodziewanie.

 

Jakbyśmy nie pamiętali, że na naszych biegunach zimna – Jabłonka, Suwałki – występowały w ostatnim 50-leciu temperatury, przekraczające -30 stopni. Sam pamiętam, że w dzień Bożego Narodzenia rano (który to był rok? Pamięć już nie służy) było -30 stopni. I tu nie chodzi tylko o ciepło – zimno, ale o ogół problemów ważnych dla życia człowieka, a może nawet dla przyszłości naszego globu.

 

Naukowcy mogą mieć różne opinie, często różniące się od siebie, ale co na to zwyczajny człowiek, który chciałby mieć zaufanie do wiadomości, którymi, go karmią media. I to nie tylko w kwestii pogody i klimatu w ogóle. Bo na cóż wszelkie zmiany, jeśli wkrótce (już???) znów będzie można mówić, że w mediach mamy wiadomości pewne, to nekrologi, prawdopodobne – pogoda i cała reszta, to… dopowiedzmy sobie sami.

 

Źródło: ps-po.pl

Komentarze

Zobacz także

Dziecko skazane na przymusowe lekcje religii. Czy to zgodne z prawem?

Redakcja malydziennik

Sinead O'Connor tak bardzo bała się gwałtu i molestowania, że…

Redakcja malydziennik

To będą ich pierwsze wspólne święta spędzone w domu. Życie tego wcześniaka jest naprawdę cudem

Redakcja malydziennik
Ładuję....