ARCHIWUM

Ojciec dzieciom też potrzebuje Ojca. Tego Niebieskiego i ziemskiego też

Uwielbiam Boże Narodzenie. Niewiele rzeczy w życiu można porównać do wspólnego z dziećmi ubierania choinki.

Gdy patrzę na ich zaaferowane twarze przypomina mi się, jak z moim Tatą (Mama robiła wówczas co innego), i do pewnego momentu z siostrą stroiliśmy choinkę. Pewnie miałem taką minę, jak one teraz, pewnie tak samo cieszyłem się na moment, gdy w dużym pokoju (tak wtedy nazywano salon) stanie choinka. 

 

I teraz, gdy przerzucamy się żartami, podajemy sobie bombki czy wiążemy sznurki na  ozdobach, wracam do tamtego czasu. Czuję się z powrotem jak dziecko, odkrywam radość bezinteresowną. I uwielbienie, dziękczynienie samo ciśnie się na usta. Za cudowne dzieci, za wspaniałą żonę, za rodziców, którzy przekazali przywiązanie do tradycji i zaprowadzili do Kościoła, obdarowując chrztem.

 

Ale w tym roku, na tę radość nakłada się także nostalgia, tęsknota, smutek. To pierwsze święta bez Taty, ubieranie choinki mocno o tym przypomina, w pamięci pojawiają się obrazy wspólnego ubierania choinki, wyprawy po nowe bombki pod Halę Mirowską, wyszperane bombki w kształcie samochodzików, które Tato, gdy tylko mógł kupował. A potem rozmowy przy choince, czasem polityczne spory, ale o wiele częściej opowieści o tym, co ważne. Tego już, po tej stronie nie będzie, ale jest we mnie ogromna wdzięczność do Pana Boga za mojego Tatę, za jego życie, za to wszystko, co mi, mojej Siostrze, Mamie, ale też dzieciom i mojej Żonie dał.

 

Ale jest i tęsknota, smutek, że trzeba czekać na spotkanie, na rozmowę, a może nawet na wspólne ubieranie choinki. Niebo to będzie także to, także wspólne ubieranie choinki w Blasku Bożej Obecności. Może to dziecinne, może naiwne, ale ojciec dzieciom też potrzebuje ojca. Tego Niebieskiego, ale i tego ziemskiego.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

PILNE: Ewa Kopacz trafi do więzienia?! Prokuratura wezwała Kopacz za brak sekcji zwłok po Smoleńsku

Redakcja malydziennik

To nie celibat jest winny pedofilii! Wprost mówi o tym watykański duchowny

Redakcja malydziennik

Jeśli diabła nie ma, to Krzyż i Męka Chrystusa nie miały najmniejszego sensu! Generał jezuitów kwestionuje zasadność Męki Jezusa!

Redakcja malydziennik
Ładuję....