RELIGIA

Ohydna nagonka na chrześcijaństwo: w podręczniku zamieszczono informację, że Jezus jest DIABŁEM

Skandaliczny podręcznik wydawany jest w Indiach. Jest to jeden z objawów nietolerancji wobec chrześcijan.

W jednym z podręczników szkolnych dla liceów w Indiach Zachodnich, a wydanym przez wydawnictwo „Gujarat State School Board for school books”, Jezusa nazwano „diabłem”. Ze względu na liczne protesty chrześcijan, minister edukacji prowincji Gujarat zapowiedział, że „sformułowanie to zostanie wkrótce usunięte”.

 

Adwokat Subramaniam Iyer, który zauważył ten błąd, stwierdził, że ​​jest to  niedopuszczalne i powinno być natychmiast usunięte. Dodał, że jego zdaniem sformułowanie to może stworzyć nieporozumienia w społeczeństwie i może spowodować problemy związane z porządkiem i bezpieczeństwem.

 

Komentując ten incydent, ojciec Cedric Prakash SJ, działacz na rzecz obrony praw człowieka, stwierdził, że ośmieszanie Jezusa w podręczniku, wiele mówi o tych, którzy są odpowiedzialni za kształtowanie umysłu, charakteru i tworzenie przyszłości hinduskich dzieci". Wezwał do „natychmiastowego wycofania podręcznika ze szkół i ukarania winnych, a rząd do przeproszenia wspólnoty chrześcijan".

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Kilka pytań prostego katolika, o to, co ma nas odtąd „obowiązywać w sumieniu”. Moje pytania do stanowiska biskupów Buenos Aires

Redakcja malydziennik

Głupi i głupszy, czyli…

Redakcja malydziennik

UWAGA! W Polsce powstała Polska Tarcza Antydemoniczna!

Redakcja malydziennik
Ładuję....