POLITYKA

Odwołane skandaliczne decyzje też mają skutki. O wyrzucaniu dziennikarzy z Polskiego Radia raz jeszcze

Wojciech Dąbrowski, jak się dowiedziałem (na razie nieoficjalnie) został przywrócony do pracy w Polskim Radiu. To dobra, jeśli prawdziwa informacja. Ale w niczym nie zmienia to faktu, że bardzo zły sygnał (nie pierwszy raz, by przypomnieć sprawę Filipa Memchesa) został wysłany.

1. Wyborcy środka, nie twardy elektorat PiS, ale ludzie szeroko pojętej prawicy i centrum, którzy głosowali na PiS, bo mieli dość kolesiostwa PO, zobaczyli, że w mediach narodowych nie ma miejsca na różnorodność czy choćby niewygodne dla władzy pytania. I nawet jeśli to nie jest prawda (a wiem, że często nie jest), to zła, skandaliczna i głupia decyzja stworzyła taki, a nie inny obraz. A media będą nim teraz grały miesiącami.

 

2. Dziennikarze otrzymali sygnał, że jeśli chcą mieć spokój, to nie powinni zadawać niewygodnych, albo choćby zwyczajnych pytań władzy. Lepiej się więc kontrolować. Dla świętego spokoju. To zaś oznacza koniec normalnego dziennikarstwa i spycha nas do roli PR (nie mam nic do PR, ale nie pracuje w tym zawodzie). Spńrowadzenie mediów do tej roli szkodzi zarówno mediom, jak i społeczeństwu, o politykach nie wspominając. W normalnych wywiadach zazwyczaj wypadają oni lepiej, niż w tych robionych na kolanach.

 

3. A dla polityków PiS czy obozu władzy decyzja w sprawie Wojtka Dąbrowskiego oznacza ogólny obciach, bo niezależnie od tego, jakie było ich osobiste stanowisko, i czy przypadkiem to nie oni opowiedzieli się po jego stronie, to decyzje szefostwa Polskiego Radia spadają właśnie na nich i im robią szkodę i krzywdę. 

 

Tyle w tej sprawie. I oby nieoficjalne informacje okazały się prawdziwe.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Putin jak Stalin – wiecznie żywy! Ponownie będzie startować na urząd prezydenta

Redakcja malydziennik

Bezpieczeństwo to sprawa kluczowa. Kiedy Polska wyjdzie z bezbronności?

Redakcja malydziennik

Ale informacje! Polska będzie naprawdę bogata – Morawiecki zapowiada kolejne obniżki deficytu

Ładuję....