WYDARZENIA

Odjazd Szwecji! Będzie edukować seksualnie … imigrantów!

Ministerstwo ds. Młodzieży i Spraw Obywatelskich w Szwecji wydało specjalny przewodnik po seksualności, skierowany do przebywających w kraju imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Według urzędników niniejsza broszura przyczyni się do zmniejszenia liczby gwałtów i napaści seksualnych ze strony przybyszów.

Rząd szwedzki jest niezwykle wyrozumiały dla imigrantów, zamiast karać i odsyłać ich do rodzinnych krajów za popełnione przestępstwa, Szwedzi postanowili wyciągnąć rękę niosąc kaganek zachodniej oświaty seksualnej. Chodzi o to, by imigranci dowiedzieli się na przykład, że w Europie kobieta ma prawo odmówić seksu. Przewodniki przeznaczone są również do pomocy osobom dorosłym, takim jak pracownicy socjalni i rodziny zastępcze, które mają kontakt z młodymi migrantami. Broszura opisuje i daje wskazówki, w jaki sposób rozmawiać z przybyszami o seksie, dojrzałości płciowej i mowie ciała. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć tematu dotyczącego różnorodności i równości płci oraz praw LGBTQ.

Lena Nyberg, dyrektor generalna Młodzieży i Spraw Obywatelskich, tak tłumaczy decyzję o powstaniu przewodnika „Widzieliśmy ogromną potrzebę wśród nowo przybyłych młodych ludzi, aby zdobyć większą wiedzę i ogromną potrzebę zdobycia pomocy i wsparcia wśród dorosłych, by mówić o tych kwestiach. Gdy pochodzisz z kraju o innych poglądach i tradycjach, mogą wystąpić konflikty kulturowe, Z tego powodu, [imigranci] potrzebują pomocy i wsparcia w określeniu praw i obowiązków, które mają oraz jak to jest widziane w Szwecji. Jedna z wielu części tej dyskusji z młodymi dziewczętami i chłopcami, dotyczy tego, co jest dozwolone, a czego nie wolno robić”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

"Więźniowie jedzą lepiej niż dzieci chore na raka"…

Redakcja malydziennik

UWAGA! Homolobby kontratakuje!

Redakcja malydziennik

Kościoły, parki i lotniska. Departament stanu ostrzega przed możliwymi masakrami. Europa w niebezpieczeństwie!

Ładuję....