ARCHIWUM

„Od kilku dni przychodzi mi na myśl słowo, które wydaje się brzydkie…". O czym mówi Papież?

W dniu swych 80. urodzin papież Franciszek zaprosił w sobotę na śniadanie ośmioro bezdomnych, którzy przyszli do Domu świętej Marty złożyć mu życzenia. Papież podarował im słodycze z Argentyny. Następnie odprawił mszę w Kaplicy Paulińskiej w Watykanie.

Bezdomnych zaprowadził rano do Franciszka papieski jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski. Było wśród nich czterech Włochów, Mołdawianin, dwóch Rumunów i Peruwiańczyk.

 

Zanieśli oni papieżowi trzy bukiety słoneczników. Franciszek osobiście zaprosił ich do jadalni. Usiadł tam z nimi przy stole i z każdym rozmawiał. Następnie pożegnał się z nimi i udał się do Kaplicy Paulińskiej, gdzie odprawił mszę, w której uczestniczyli kardynałowie i biskupi.

 

Na zakończenie improwizowanej homilii papież Franciszek nawiązał do swych urodzin. „Od kilki dni przychodzi mi na myśl słowo, które wydaje się brzydkie: starość. Przynajmniej – budzi strach” – stwierdził Franciszek.

 

Papież przypomniał to, co mówił kardynałom tuż po swym wyborze, gdy stwierdził, że "starość to mądrość". "Miejmy nadzieję, że tak jest i w moim przypadku" – dodał.

 

Starość, przyznał, "nadeszła tak szybko i tak po cichu". Zauważył, że to uważa ją za "etap życia, by dawać radość, mądrość, nadzieję".

 

"Jest spokojna i religijna. Módlcie się, aby moja był taka: spokojna, religijna, owocna i radosna" – poprosił papież kardynałów.

 

Po mszy papież przyjął na audiencji prezydent Malty Marie-Louise Coleiro Preca. Powitała ona Franciszka składając mu życzenia urodzinowe. Papież podziękował po angielsku. Życzenia papieżowi miały okazję złożyć także dziennikarki, obserwujące audiencję. Franciszek był w bardzo dobrym nastroju i uśmiechem odpowiedział na życzenia.

 

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Demokracja? Pod jej pretekstem prowadzi się nowy kolonializm! Bardzo mocny głos na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych

Redakcja malydziennik

Polityczna poprawność cenzuruje Pismo Święte! Chrześcijanie muszą stanąć w jego obronie

Redakcja malydziennik

Rozczarowany diabeł, czyli…

Redakcja malydziennik
Ładuję....