POLITYKA

Obywatele RP zakłócali miesięcznicę: oberwał Borowski, a Bodnar w szoku. Gdzie wolność zgromadzeń, opozycjo?!

Sprawa chamstwa Obywateli RP oburzyła komentatorów. Zaniepokojenie wyraził nawet Rzecznik Praw Obywatelskich. Politycy opozycji jednak nie odcięli się od postawy osób zakłócających miesięcznice katastrofy smoleńskiej. ORP wspiera także Jurek Owsiak. – To już nawet nie inna kultura. To inna cywilizacja – ocenia zachowanie Obywateli RP Andrzej Gwiazda, legenda Solidarności.

Agresja w przestrzeni publicznej rośnie. Obywatele RP podczas 85. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej posunęli się do fizycznej agresji. Jeden z nich uderzył legendę opozycji antykomunistycznej Adama Borowskiego. Przerwano również mszę św., a także przeszkadzano w przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim. W związku z wydarzeniami senator prof. Jan Żaryn wystosował apel do senatorów PO pt. „W poszukiwaniu wspólnej definicji gorszego sortu Polaków”.

 

„Postawa środowiska Obywateli RP i konkretnego człowieka, który śmiał przeszkadzać w przeżywaniu rocznicy tragedii smoleńskiej, a także uderzył byłego opozycjonistę i znanego działacza społecznego środowisk patriotycznych, wpisuje się jednoznacznie – tak z punktu widzenia prawa stanowionego, jak i przede wszystkim moralnego, opartego na polskiej tradycji katolickiej – w definicję ludzi gorszego sortu, których zachowania należy jednoznacznie i publicznie potępiać. Tak się jednak składa, że to nie politycy PiS‑u są autorytetami dla ludzi pokroju wspomnianego napastnika, lecz kierownictwo PO – co stwierdzam ze smutkiem, ale bez zadziwienia. Stąd apeluję do Państwa, byście dali jednoznaczny sygnał swojemu elektoratowi” – zaapelował prof. Jan Żaryn.

 

"Rozrosła się ta atmosfera nienawiści, która w ostatnich dniach doprowadziła do zjawisk, które rzeczywiście grożą, że może dojść do bardzo brutalnych działań" – powiedział Antoni Macierewicz w swoim felietonie dla telewizji Trwam. Przez taką nienawiść może dojść do dalszej brutalizacji życia publicznego i do kolejnych morderstw politycznych na działaczach PiS‑u.

 

Problem zdaje się również dostrzegać rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. „Podczas demonstracji związanych z obchodami miesięcznicy katastrofy smoleńskiej 10 maja br. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie doszło do niebezpiecznych incydentów. Jak poinformowały media, naruszona została nietykalność cielesna jednego z uczestników zgromadzenia – Pana Adama Borowskiego, działacza opozycji antykomunistycznej w okresie PRL, szefa warszawskiego Klubu »Gazety Polskiej«. W związku z tym chciałbym przekazać mu wyrazy ubolewania i solidarności, jak również wyrazić moje wielkie zaniepokojenie całym zdarzeniem” – napisał w oświadczeniu RPO.

 

Od działań Obywateli RP nie odcięli się politycy PO. Wspiera ich też Jerzy Owsiak, który wystosował list do Pawła Kukiza.

Źródło: telewizjarepublika.pl/ Gazeta Polska Codziennie

Komentarze

Zobacz także

Roman Giertych przemierza odległe galaktyki: "Kaczyński urodził się 18, a więc już w okresie zajętym" – co planuje adwokat PO?

Redakcja malydziennik

Jeśli Wilders wygra wygoni z kraju imigrantów z holenderskimi paszportami?

Preparaty z marihuany TYLKO na zlecenie lekarza

Redakcja malydziennik
Ładuję....