WYDARZENIA

Obrzydliwy proceder ma się dobrze i rozwija się… dlaczego ludzie na to pozwalają?

Alarmująco wzrasta liczba migrantów przemycanych i będących przedmiotem handlu. Według globalnego raportu o handlu ludźmi z 2016 r. 51 proc. ofiar tego procederu, przynoszącego wiele miliardów dolarów zysku, stanowią dorosłe kobiety. 20 proc. to nieletnie dziewczęta i 21 proc. mężczyźni, a 8 proc. chłopcy. Ich ogólną liczbę szacuje się na od 21 do nawet 46 mln. Chodzi tu o takie formy współczesnego niewolnictwa, jak przymusowa praca czy wykorzystywanie seksualne.

Te wstrząsające dane przytoczył w biurach Organizacji Narodów Zjednoczonych w Wiedniu podsekretarz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego z jej sekcji ds. migrantów i uchodźców. O. Michael Czerny SJ wystąpił na sesji poświęconej przygotowaniu „Globalnej umowy celem bezpiecznej, uporządkowanej i regularnej migracji”.

 

Zajęto się na niej kwestiami przemytu migrantów, handlu ludźmi i współczesnych form niewolnictwa oraz pomocy ich ofiarom. Przedstawiciel watykańskiej dykasterii zwrócił uwagę na zagrożenia dla migrantów ze strony organizacji kryminalnych.

 

Przypomniał, że Stolica Apostolska podkreśla konieczność zapewnienia ofiarom skutecznej ochrony prawnej, jak też pomocy psychologicznej i rehabilitacji.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Była aborcjonistka wprost: „Jestem seryjnym mordercą”!

Redakcja malydziennik

Brytyjczycy popierają naszą walkę o reparacje? Media: "Jeśli jakikolwiek kraj zasługuje na reparacje, to jest to Polska"

Redakcja malydziennik

Stało się! Włoski medyk przeszczepił po raz pierwszy głowę człowiekowi! Pacjent nie tyle nie przeżył, co…

Redakcja malydziennik
Ładuję....