POLITYKA

Obrońcy zwierząt nawet Wielkanocy nie darują i apelują…

Włoska prasa pisze w dniach poprzedzających tegoroczne Święta Wielkanocne o nowym zjawisku odstępowania od bardzo długiej tradycji serwowania jagnięciny na świątecznym stole w Italii. Zamiast tego przyszła moda na potrawy wegetariańskie.

Krajowa federacja sprzedaży detalicznej poinformowała, że w sklepach o 30 procent w porównaniu z okresem przedświątecznym przed rokiem spadły zamówienia na dostawy mięsa z jagniąt i młodych kóz.

 

W mediach wyrażane są też opinie, że to częściowo także "efekt Berlusconiego". 80-letni były premier od dłuższego czasu deklaruje się jako miłośnik zwierząt. Na tydzień przed Świętami poparł akcję Włoskiej Ligi na Rzecz Obrony Zwierząt i Środowiska, która wystąpiła z kampanią pod hasłem "W Wielkanoc wybierz życie".

 

Liga przygotowała krótki film, w którym ogłosiła, że Silvio Berlusconi uratował, czyli wykupił pięć jagniąt przeznaczonych do rzeźni. Nagranie przedstawia zwierzęta biegające po trawnikach rezydencji polityka w Arcore pod Mediolanem, a także Berlusconiego i jego narzeczoną, gdy przytulają je i karmią butelką.

 

W środę do kampanii w obronie jagniąt przyłączyła się przewodnicząca Izby Deputowanych Laura Boldrini, której do gmachu parlamentu w Rzymie obrońcy zwierząt przyprowadzili dwie młode owieczki o imionach Gaia i Gioia. Wcześniej Boldrini "adoptowała" owce na odległość. "Zapewnię im to, czego potrzebują i będę je odwiedzać" – zadeklarowała polityk. "Adoptować jagnię oznacza uratować mu życie" – podkreśliła.

 

Według danych producentów i sprzedawców mięsa w czasie Świąt Wielkanocnych Włosi zjedzą około 800 tysięcy jagniąt.

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

To był CYBERATAK! Czy stoi za nim Rosja?

Redakcja malydziennik

W Manchesterze pojmano podejrzanego o terroryzm! Mężczyzna ma…

Redakcja malydziennik

„Są podstawy, by sądzić, że na pokładzie Tu 154 doszło do wybuchu”. Eksperci o katastrofie rosyjskiego samolotu!

Redakcja malydziennik
Ładuję....