POLITYKA

Obrońca życia, przeciwnik aborcji i eutanazji mianowany sędzią Sądu Najwyższego. Kontrrewolucja Trumpa trwa!

49-letni Neil Gorsuch, sędzia Sądu Apelacyjnego dla 10. Okręgu Federalnego z siedzibą w Denver, został przedstawiony we wtorek jako kandydat prezydenta USA Donalda Trumpa na nieobsadzone od roku stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

Neil Gorsuch jest najmłodszym nominatem do tej instytucji od 1991 r., gdy prezydent George Bush mianował na stanowisko sędziego SN Clarence’a Thomasa, wówczas 43-latka.

 

Gorsuch, absolwent Columbia University, Uniwersytetu Johna Harvarda i Uniwersytetu w Oksfordzie, gdzie obronił doktorat, jest znany ze swych konserwatywnych poglądów. Uważany jest za zwolennika tzw. oryginalizmu, tj. koncepcji twierdzącej, iż ustawa zasadnicza powinna być rozumiana i interpretowana tak, jak Ojcowie Założyciele by ją rozumieli – bez wszystkich późniejszych naleciałości i egzegezy prawnej wynikłej z historii.

 

Gorsuch uważany jest także za przeciwnika aborcji, chociaż nigdy nie wypowiadał się wprost w tej sprawie. Uważa się tak ze względu na poglądy wyrażone przez niego w książce "The Future of Assisted Suicide and Euthanasia", gdzie broni niepodważalnego prawa do życia.

 

Mieszka w Boulder w stanie Kolorado. Jest żonaty. Ma dwie córki – Emmę i Belindę. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

LOT będzie narodową linią Węgier!

A jednak! Sąd nakazał Niemcom wypłatę odszkodowania za mordy na ludności w 1943 r.

Redakcja malydziennik

Trybunał Konstytucyjny za panowania Rzeplińskiego zlecał pisanie orzeczeń ludziom z zewnątrz! I jak tu mówić o niezawisłości?

Redakcja malydziennik
Ładuję....