CYWILIZACJA

O mały włos a nasz świat już by nie istniał. ZOBACZ jak mogło dojść do katastrofy!

Obiekt 2018 GE3 w weekend przeleciał między Ziemią a Księżycem. Asteroida znajdowała się w niebezpiecznej odległości od Ziemi, wynosiła ona zaledwie około 192 tys. km. Została ona zauważona niecałe 24 godziny wcześniej.

Asteroida średnicy wahającej się między 47 a 100 m została zauważona w sobotę przez obserwatorium Catalina Sky Survey ze stanu Arizona. Kilka godzin później przelot asteroidy został udokumentowany przez astronoma-amatora Michaela Jägera z Austrii.

Wideo z lotu zostało opublikowane przez stronę Spaceweather.com.

Asteroida leciała z prędkością 29,58 km/s (106 488 km/h).

Naukowcy uważają, że 2018 GE3 była jedną z największych asteroid, która przeleciała tak blisko Ziemi. Obiekty, które krążą tak blisko naszej planety zazwyczaj mają średnicę nie przekraczającą 20 metrów.

Jeżeli doszłoby do tego, że asteroida uderzyłaby w powierzchnię Ziemi, to mogłaby wyrządzić poważne szkody. 2018 GE3 była od dwóch do nawet pięciu razy większa od obiektu, który spadł na terytorium Rosji w 2013 roku.

Wówczas meteor rozpadł się po wejściu w atmosferę Ziemi i ranił około 1500 osób. Rosyjskie władzę szacowały, że straty materialne wyniosły wtedy co najmniej 1 miliard Rubli (kurs z 2013 roku).

 

Komentarze

Zobacz także

Horror w Sydney: rozpędzony SUV wjechał w klasę pełną dzieci! Niestety są ofiary

Redakcja malydziennik

Sinead O'Connor tak bardzo bała się gwałtu i molestowania, że…

Redakcja malydziennik

Trójka dzieci brytyjskiej pary książęcej to nie koniec? "Wątpię, że zatrzymają się na trójce!"

Redakcja malydziennik
Ładuję....