POLITYKA

NOWY SONDAŻ PREZYDENCKI! Większość Polaków wybrałaby na prezydenta…

Opublikowano wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego przeprowadzonego dla portalu wPolityce.pl przez pracownię Social Changes. Polacy są zadziwiająco zgodni – lider zostawia pozostałych kandydatów daleko w tyle. 

Respondenci wybrani losowo w oparciu o grupę reprezentatywną mieli odpowiedzieć na pytanie, na kogo zagłosowaliby w wyborach prezydenckich, gdyby miały się one odbyć w najbliższą niedzielę. Wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego nie pozostawiają złudzeń.

Zdecydowanym faworytem jest obecny prezydent Andrzej Duda – swój głos oddałoby na niego 30,7 proc. badanych. Deklasuje on tym samym znajdującego się na drugim miejscu Donalda Tuska, który mógłby liczyć na 14,8 proc. głosów. Wynik byłego premiera pogorszył się w stosunku do ostatniego sondażu o 2,5 punktów procentowych.

Czytaj także: DRAMAT w Nowym Sączu! Jezuita wyciągnął pistolet w klasztorze i…

Ostatni na podium znalazł się Robert Biedroń, na którego zagłosowałoby w niedziele 6,7 proc. Polaków. Czwarte miejsce z wynikiem 3,5 proc. zajął lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który odnotował wzrost poparcia o 1,3 p.p.

Źródło: wpolityce.pl

Komentarze

Zobacz także

Małgorzata Kożuchowska pokazała prawdziwą klasę. Niech Stuhr, Olbrychski czy Gajos uczą się od Niej

Redakcja malydziennik

Andruszkiewicz ZAORAŁ boleśnie Niemców jednym wpisem! Czy Polacy powinni zamknąć zachodnią granicę?

Redakcja malydziennik

„Przesiedlmy całe syryjskie wioski”. Najlepiej do Europy Wschodniej. Niemcy chyba nie wiedzą, co mówią

Redakcja malydziennik
Ładuję....