ARCHIWUM

NOWY SONDAŻ PREZYDENCKI! Większość Polaków wybrałaby na prezydenta…

Opublikowano wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego przeprowadzonego dla portalu wPolityce.pl przez pracownię Social Changes. Polacy są zadziwiająco zgodni – lider zostawia pozostałych kandydatów daleko w tyle. 

Respondenci wybrani losowo w oparciu o grupę reprezentatywną mieli odpowiedzieć na pytanie, na kogo zagłosowaliby w wyborach prezydenckich, gdyby miały się one odbyć w najbliższą niedzielę. Wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego nie pozostawiają złudzeń.

Zdecydowanym faworytem jest obecny prezydent Andrzej Duda – swój głos oddałoby na niego 30,7 proc. badanych. Deklasuje on tym samym znajdującego się na drugim miejscu Donalda Tuska, który mógłby liczyć na 14,8 proc. głosów. Wynik byłego premiera pogorszył się w stosunku do ostatniego sondażu o 2,5 punktów procentowych.

Czytaj także: DRAMAT w Nowym Sączu! Jezuita wyciągnął pistolet w klasztorze i…

Ostatni na podium znalazł się Robert Biedroń, na którego zagłosowałoby w niedziele 6,7 proc. Polaków. Czwarte miejsce z wynikiem 3,5 proc. zajął lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który odnotował wzrost poparcia o 1,3 p.p.

Źródło: wpolityce.pl

Komentarze

Zobacz także

Ministerstwo Zdrowia potwierdza: ponad 37% aborcji to dzieci z Zespołem Downa!

Redakcja malydziennik

Hodował niedźwiedzia. Zobacz co się stało

Redakcja malydziennik

Zobacz jakich ludzi szatan najbardziej nienawidzi

Redakcja malydziennik
Ładuję....