WYDARZENIA

NOWY ŚMIERCIONOŚNY gatunek KLESZCZA w Polsce! Przywiozła go z NIEMIEC grupa…

Grupa naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego informuje o odkryciu nowego gatunku kleszcza w Polsce. Przyjechał do nas z Niemiec.

Nowy, paskudny gatunek kleszcza nazywa się Haemaphysalis concinna. Jest najbardziej śmiercionośny z dotychczas nam znanych, bo przenosi także różne egzotyczne choroby.  Może zarazić wirusem kleszczowego zapalenia mózgu. Ponadto przenosi cały pakiet groźnych chorób m.in. kleszczowy tyfus syberyjski.
Najbardziej zagrożona jest zachodnia Polska. To tam na grzbietach myszy z Niemiec dotarł kleszcz Haemaphysalis concinn. W wielkopolskich wsiach Słonin i Nowy Młyn naukowcy zorganizowali polowanie na te kleszcze. Łapali myszy i nornice, żeby sprawdzić, czy w ich sierści jest nowy gatunek. Wyłuskali aż 427 nowych przybyszy na 1500 ogółem znalezionych kleszczy.
Normalnie ten gatunek kleszcza jeszcze nigdy nie zawędrował na północ. Zawsze przebywał w cieple, w południowej Europie. Ze względu jednak na ocieplenie klimatu można się spodziewać ataku kleszczy nawet wiosną, gdy powinny jeszcze hibernować.

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Antykoncepcja zabija! Gdyby nie pigułki, 23-letnia dziewczyna mogłaby dalej cieszyć się życiem

Polak zaatakowany przez Hindusów w centrum Warszawy! Rasistowska napaść

Redakcja malydziennik

Koniec świata Zachodu! Belgijski kardynał chce święcić związki sodomskie!

Ładuję....