POLITYKA

Nowoczesna chce ZAKAZAĆ pracy studentom? Co oni jeszcze wymyślą?

Polityk Nowoczesnej prof. Tadeusz Gadacz zgłosił w sejmie pomysł by zakazać pracy studentom, którzy kształcą się za darmo. Nowoczesna przedstawiła pomysł na Twitterze, spotkał się z miażdżącą krytyką.

Może wygłoszę tezę rygorystyczną i niepopularną. Jeśli szkolnictwo wyższe ma być finansowane z budżetu, to studenci powinni mieć zakaz pracy. Poza praktykami potrzebnymi do zawodu. Zakaz pracy. Pieniądze publiczne są marnowane: połowa studentów nie jest na seminariach, nie jest na zajęciach, połowa dorabia i pracuje – powiedział Tadeusz Gadacz. Profesor Gadacz uważa, że studenci, którzy pracują, często opuszczają zajęcia na uczelniach, co jest marnowaniem pieniędzy. Zapomina jednak, że to doświadczenie jest tym czego najczęściej oczekują polscy pracodawcy od absolwentów uczelni.

Profesor Gadacz to dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz członek partii Nowoczesna.pl. Kiedy na Twitterze ruszyła lawina krytycznych komentarzy na temat poglądu naukowca, błyskawicznie zareagowała szefowa klubu Katarzyna Lubnauer, która próbowała się odciąć od tego pomysłu.

W panice publikowała kolejne wpisy, jednak nie miały one takiej siły przebicia, jak tweet z cytatem prof. Gadacza. Internauci wykpili lekkomyślne propozycje Nowoczesnej.

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Ratownicy medyczni szybciej dotrą do chorego. Nie karetką, tylko…

Redakcja malydziennik

"Tylko gdy jesteśmy silni, jesteśmy w stanie…" DOWIEDZ SIĘ co mówił Duda

Redakcja malydziennik

Homoseksualiście w strachu przed islamem, szukają schronienie u … skrajnej prawicy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....