POLITYKA

Nowoczesna chce, by polskie rodziny znów klepały biedę! Dzięki takim wypowiedziom partia Petru szybciej odejdzie w niebyt

Program opieki socjalnej musi być zbudowany od podstaw. Nie powinien utrwalać m.in. braku aktywności zawodowej kobiet – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz w TOK FM.

Uważam, że ten program 500+ nie może się ostać. Pieniędzy na ten program nie mamy. Pożyczamy jak w chwilówce na wysoki procent. 500+ to tak naprawdę program 500 zł długu na każde dziecko – mówiła posłanka w TOK FM.

 

Kamila Gasiuk-Pihowicz wyliczała, że koszt programu socjalnego PiS to 24 mld zł. A pieniądze idą do wszystkich, również osób zamożnych. – Program pomocy socjalnej powinien być tak zbudowany, że pomoc będzie trafiała do rodzin, które potrzebują pomocy – do ubogich rodzin, z dziećmi niepełnosprawnymi czy chorymi. Przy ograniczonych środkach pieniądze trzeba wydawać precyzyjnie. Program opieki socjalnej musi być zbudowany od podstaw, nie powinien utrwalać braku aktywności zawodowej kobiet czy zniechęcać do pracy – komentowała Kamila Gasiuk-Pihowicz w rozmowie z Piotrem Kraśką. 

 

A swoja droga ciekawe, czy posłowie "Nowoczesnej korzystają z programu? 

Źródło: tokfm.pl

Komentarze

Zobacz także

To koniec Szwecji w formie jaką znamy: największa grupa obcokrajowców w tym kraju to Syryjczycy

Polacy chcą eksportu naszych spraw za granicę? Największe zaufanie mamy do…

Redakcja malydziennik

SKANDAL! Niemiecki polityk uważa pomnik Holokaustu za hańbę

Redakcja malydziennik
Ładuję....