ARCHIWUM

Nowe wiadomości na temat Kajetana P. Czy polski Hannibal Lecture poniesie karę?

Powołano nowy zespół biegłych, którzy mają ocenić czy Kajetan P. podejrzany o brutalne zabójstwo kobiety na Woli, był poczytalny. Opinia ma być gotowa do końca grudnia – poinformował PAP rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Michał Dziekański.

Opinie będzie przygotowywać dwóch biegłych z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. "Dotychczasowa opinia nas nie przekonała, w związku z tym podjęliśmy taką decyzję" – mówił PAP w poniedziałek prokurator Dziekański. Według nieoficjalnych informacji poprzednia opinia biegłych wskazywał na niepoczytalność mężczyzny. Prokuratura nie ujawnia treści opinii.

 

W połowie listopada warszawski sąd okręgowy zdecydował, że dalszy areszt Kajetana P. będzie się odbywał w zakładzie psychiatrycznym. Decyzję uzasadnił stanem zdrowia podejrzanego. 27-letni Kajetan P. miał w lutym br. zamordować w Warszawie Katarzynę J. Ciało 30-latki, z odciętą głową, przewiózł do wynajmowanego mieszkania i podpalił. Tam odkryli je strażacy. Mężczyzna uciekł z Polski. 17 lutego zatrzymano go w stolicy Malty, La Valletcie.

 

Za zabójstwo grozi kara dożywocia. Osoba uznana za niepoczytalną nie może być sądzona – mocą decyzji sądu jest wtedy bezterminowo umieszczana w zakładzie zamkniętym.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Nie znosisz wypełniać PIT-u? ONI zrobią to za ciebie

Redakcja malydziennik

Tak na pewno nie pomożemy uchodźcom. Ale jest pomysł, jak pomóc im NAPRAWDĘ

Redakcja malydziennik

Stało się! Tusk odebrał list uruchamiający procedurę Brexitu

Redakcja malydziennik
Ładuję....