ARCHIWUM

Nowa misja Krystyny Pawłowicz! Zobacz jaką funkcję będzie pełnić

Sejm

Jeszcze nie opadł kurz po newsie jaki obiegł Polskę o tym, że Krystyna Pawłowicz opuszcza politykę, a już pojawiły się plotki o jej nowej misji.

Krystyna Pawłowicz poinformowała nieoczekiwanie dla wszystkich o tym, że wycofuje się z polityki i robi miejsce młodym. Komentatorzy uznali, że jest to jedynie zabieg strategiczny. PIS bowiem przed wyborami do Europarlamentu ma rzekomo „chować” swoich najbardziej wyrazistych i kontrowersyjnych polityków, którzy z dużą siłą krytykują struktury unijne.

Krystyna Pawłowicz miała rzekomo odbyć poważną rozmowę z prezesem PIS Jarosławem Kaczyńskim na temat jej wycofania się z aktywnego życia politycznego.

Okazuje się jednak, że pani Krystyna nie tylko nie wycofuje się z życia publicznego ale zamierza podjąć kolejne wyzwanie.

W kuluarach mówi się, że posłanka wcale nie chce kończyć zawodowej kariery. Jej celem ma  teraz Trybunał Konstytucyjny. Posłanka jest też obecnie członkiem Krajowej Rady Sądownictwa.

Zdaniem byłego polityka PiS, a obecnie senatora PSL-UED Jana Filipa Libickiego, ten fakt ma dla posłanki PiS ogromne znaczenie. – Rezygnacja Krystyny Pawłowicz z kariery parlamentarnej wiążę się moim zdaniem z realizacją marzenia bycia sędzią TK – stwierdził Libicki w rozmowie z portalem. O podobnych przypuszczeniach mówił kilka dni temu w rozmowie z Wprost.pl poseł PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka. – Jeśli nie daj Bóg, PiS wygrałby przyszłoroczne wybory parlamentarne to pani Krystyna Pawłowicz będzie kandydatką do Trybunału Konstytucyjnego albo znajdzie się w Narodowym Banku Polskim. Na pewno prezes nagrodzi milczenie i lojalność pani Krystyny – stwierdził.

Krystyna Pawłowicz w latach 70. ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim, przez wiele lat była pracownikiem naukowo-dydaktycznym tej uczelni. Ukończyła aplikację sędziowską. Wykładała również m.in. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych. W latach 2007-2011 była członkinią Trybunału Stanu.

Z prac sejmowych zapamiętamy posłankę z agresywnych, wulgarnych i antyeuropejskich wystąpień.

Źródło: Gazeta.pl

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/22234-2/

 

Komentarze

Zobacz także

Beata Szydło nie bawi się w gierki Timmermansa: "Nie ma w tej chwili możliwości, aby do Polski byli przyjmowani uchodźcy"

Redakcja malydziennik

Sumliński otwarcie o "żydowskich obozach śmierci". MUSISZ TO PRZECZYTAĆ

Redakcja malydziennik

Ci męczennicy są niezwykle mocnymi orędownikami. ZOBACZ przez wstawiennictwo kogo warto się modlić!

Redakcja malydziennik
Ładuję....