WYDARZENIA

No to się zaczyna! Upał jak w Afryce już od wtorku! ZOBACZ!

To już koniec epizodu z inwazją chłodnego powietrza arktycznego. – Nadciąga ciepłe lato. Według najnowszych prognoz od wtorku będzie coraz cieplej – donosi serwis Meteogroup Polska. Kto zarezerwował urlop po 11 lipca, ma szansę pławić się upale.

Długoterminowe prognozy przynoszą dużo słońca i uderzenia dwóch fali upałów. Pierwsza z nich ma nadejść w czwartek 5 lipca. We Wrocławiu i Poznaniu słupki termometrów pokażą około 29 stopni C. Następna fala gorąca ma dotrzeć nad Polskę 11 lipca. Wtedy już temperatury bliskie 30 stopni mają utrzymywać się przez kilka dni z rzędu.

Przypomnijmy, że według serwisu Meteo France wakacje 2018 mają być w Polsce wyjątkowo gorące. Długoterminowa prognoza na lipiec, sierpień, wrzesień, zakłada cieplejszą, suchszą i bardziej słoneczną pogodę w kraju niż zwykle. Temperatury mają być wyższe od średniej z ostatnich 30 lat. Europę Centralną, w tym Polskę, mają nawiedzać fale „uporczywych upałów”.

Podobny scenariusz przewiduje Weather Co Europe: – W Polsce lipiec będzie cieplejszy o jeden, dwa stopnie Celsjusza niż średnia wieloletnia – piszą eksperci tego serwisu pogodowego.

sls/pol

Komentarze

Zobacz także

Terlikowska: Przemysł in vitro okłamuje katolików

Redakcja malydziennik

„Dajcie nam meczety, bo inaczej zajmiemy na modlitwę Watykan”

Redakcja malydziennik

Nie niszczcie naszego święta! Polskie kobiety apelują do FEMINISTEK

Ładuję....