POLITYKA

No to Schenpfowie się zdziwią: wkrótce mają dostać nakaz zwrotu 400.000 zł wyłudzonego świadczenia!

Ryszard Schenpf, ambasador RP w Waszyngtonie, pobierał pieniądze na niepracującą żonę. Dorota Wysocka-Schenpf jednak pracowała. Teraz MSZ zażąda zwrotu pieniędzy.

Na początku czerwca o sprawie poinformował "Super Express". Dotarł on do oświadczenia Ryszarda Schnepfa, że jego żona nie pracuje. Z tego tytułu należałby się jej dodatek na pokrycie kosztów utrzymania rodziny.

 

Proceder ciągnął się przez 3 lata i łącznie chodzi o około 448.000 zł. Według informacji wPolityce.pl, Ministerstwo Spraw Zagranicznych już zleciła analizy, czy może domagać się od dyplomaty zwrotu nielegalnie uzyskanego dodatku.

 

Schenpf próbował się bronić sugerując, że pieniądze przysługują na żonę zawsze wtedy, gdy nie jest zatrudniona w ambasadzie. Nie jest to jednak prawdą. Wkrótce dowiemy się także, czy będą musieli oddać pół miliona złotych. A wtedy protesty opozycji będą wielkie…

Źródło: wPolityce.pl

Komentarze

Zobacz także

Polacy to patrioci. Są dumni z polskości

Redakcja malydziennik

Wczoraj zawieszony, dziś sam zrezygnował z członkostwa w PiS. "Chciałbym przeprosić wszystkich Polaków za to, że muszą oglądać ten żenujący spektakl"

Redakcja malydziennik

Wreszcie Polska oczyszczana jest z ubeckich policjantów! Jeszcze tylko …

Redakcja malydziennik
Ładuję....