ARCHIWUM

No to mamy nowy rasizm! Impreza wręczenia dyplomów na Harvard tylko dla czarnych – biali mają zakaz … wstępu

Na wielu uczelniach wyższych istnieje piękna tradycja ceremonii graduacji magistrów, którzy w danym roku kończą studia. Jest to piękny symbol zamknięcia za sobą wrót uczelni i rozpoczęcia nowego etapu życia.

 

Podobnie rzecz ma się na najstarszej amerykańskiej uczelni Harvardzie. W tym roku jednak nastąpiła znamienna zmiana. Dwa dni przed oficjalnymi uroczystościami, przewidziana została impreza wyłącznie dla czarnoskórych studentów!. Już sama nazwa wydarzenia „Black Commencement 2017”, co można tłumaczyć jako Czarna Graduacja 2017, nie pozostawia wątpliwości, że uroczystość skierowana jest tylko do czarnoskórej części tegorocznych magistrów.

Uczestnicy mają założyć specjalne afrykańskie stroje, aby podkreślić swoją odmienność i tradycję. Według organizatorów ceremonia ma uczcić trud i zmagania jakie musieli przez wieki znosić czarnoskórzy, a więc nietolerancję, agresję i życie jako niewolnicy białej rasy.

Ponad 170 studentów oraz 530 osób z zewnątrz, a więc rodzina i przyjaciele absolwentów ma wziąć udział w graduacji dla czarnych. Impreza zaplanowana została na 23 maja br. w Holmes Field nieopodal kampusu uczelni.

Jedna ze studentek, Courtney Woods, z niecierpliwością wyczekuje ceremonii przeznaczonej dla czarnoskórych absolwentów. „Mogę sobie tylko wyobrażać jak będę się czuć, kiedy wejdę na scenę, aby uhonorować swoją tożsamość i zmagania na Harvardzie. Wiem, że właśnie studenci tacy jak ja, potrzebują inspiracji podczas opuszczania tego miejsca, jako przyszli światowi liderzy”.

"czytaj_dalej_tv_republika_1_54"

Źródło: Swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Polska wysyła pomoc do ogarniętej wojną Syrii! SPRAWDŹ ILE pieniędzy przekażemy

Redakcja malydziennik

Papież ostro o podwójnym życiu dostojników

Redakcja malydziennik

Hołd dla Dywizjonu 303 na ciężarówce! Brytyjska policja zachwycona tym gestem

Redakcja malydziennik
Ładuję....