POLITYKA

No to Hanna Gronkiewicz-Waltz wpadła! Są papiery na to, że wiedziała…

Komisja ds. dzikiej reprywatyzacji ukazała dokumenty, które świadczą nie tylko o tym, że HGW miała świadomość podejmowanych spraw w stosunku do nieruchomości z Twardej, ale przewodniczyła zespołowi koordynującemu, który zajmował się przyznawaniem nieruchomości do danego roszczenia.

Czego jeszcze potrzeba by uświadomić społeczeństwo o pełnej świadomości władz Warszawy o tym co się działo w sprawie ulicy Twardej? "Mam dla mieszkańców Warszawy, dla uczniów, rodziców i nauczycieli fantastyczną wiadomość – gimnazjum nr 42 może wrócić na Twardą i to jeszcze dziś" – zaapelował minister Patryk Jaki jako szef Komisji ds. dzikiej reprywatyzacji.

 

"Uznano, że do reprywatyzacji nieruchomości z ulicy Twardej 8 i Twardej 10 doszło z naruszeniem prawa. Przegłosowaliśmy więc większością głosów, ażeby uchylić stanowisko m.st. Warszawy w sprawie przekazania handlarzowi roszczeń – Maciejowi M. nieruchomości za cenę 0.1% ich wartości" – dodał.

 

Cała Komisja była zgodna, co do takiego obrotu spraw. Przeciwny był jedynie Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej, którzy twardo uważa, że "decyzje w sprawie uchylenia takich czy innych decyzji powinno orzekać miasto". Choć wiemy już dziś, jak władze Warszawy były zamieszane w proceder reprywatyzacyjny. 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Macierewicz nie ma złudzeń! To modlitwa do Maryi pomogła zażegnać kryzys w Polsce

Redakcja malydziennik

"Nie wtrącaj się do moich dzieci!" Ludzie MAJĄ DOŚĆ, wychodzą na ulice przeciwko ideologii GENDER

Wspieraj niezależne polskie media!

Redakcja malydziennik
Ładuję....