WYDARZENIA

No proszę! Lewandowski dostał się na listę 100 najbogatszych Polaków! ZOBACZ!

Na pierwszym miejscu tegorocznej listy Wprost 100 najbogatszych Polaków znalazł się Michał Sołowow, za nim Zygmunt Solorz i rodzeństwo Kulczyków. Największy spadek wobec ubiegłorocznego zestawienia zaliczył Leszek Czarnecki – spadł o 15 pozycji na 22. miejsce. Polscy krezusi zgromadzili 142 mld zł.

Majątek Czarneckiego w najnowszym rankingu oszacowano na 1,5 mld zł, podczas gdy w ubiegłorocznym rankingu zajmował piąte miejsce z 3,5 mld zł.

 

Najbogatszy Polak – Michał Sołowow (niegdyś rekin polskiej giełdy, obecnie inwestor m.in. w sektorze biotechnologii) dysponuje majątkiem ocenianym na 10,8 mld zł, drugi na liście Zygmunt Solorz ma 9,1 mld zł majątku, a trzeci – Sebastian Kulczyk (7,1 mld zł), też trzecią pozycją zajmuje Dominika Kulczyk (7,1 mld zł).

 

Na listę najbogatszych Polaków tygodnika Wprost dostał się Robert Lewandowski, który dwa lata temu zadebiutował w rankingu najmłodszych miliarderów w kraju. Z majątkiem szacowanym na 353 mln zł zajął w tegorocznym rankingu 94. pozycję.

 

W tegorocznym zestawieniu zanotowano ponadto 16 debiutów. Najbogatszy debiutant to Zbigniew Woźniak (jeden z największych producentów jaj w Europie), który zajął 12. miejsce (2,5 mld zł).

opl/wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Goń salafitę, goń goń goń!

Redakcja malydziennik

Rosyjska rodzina kanibali! Spałaszowali 30 osób?

Redakcja malydziennik

Ciężki stan Piotra Fronczewskiego! Pomódl się za Niego!

Ładuję....