POLITYKA

No i proszę! W Polsce w końcu rodzi się coraz więcej dzieci!

Każdy kolejny miesiąc przynosi większą liczbą urodzeń niż rok wcześniej – podkreśliła w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Poinformowała, że w pierwszym kwartale tego roku urodziło się 100 tys. dzieci – o 7,3 tys. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Rafalska poinformowała, w styczniu br. urodziło się 35 tys. dzieci – o 4,2 tys. więcej niż w styczniu 2016 r.; w lutym było o 1,3 tys, dzieci więcej niż rok wcześniej, a w marcu – o 1,8 tys. więcej (34 tys. urodzeń w stosunku do 32,2 tys. w marcu 2016 r.).

 

"Żaden kolejny miesiąc nie jest miesiącem spadku, jeżeli odniesiemy się do miesiąca z poprzedniego roku. (…) To są ciągle zróżnicowane wzrosty, ale żaden miesiąc, o którym moglibyśmy powiedzieć, że jest już oddziaływanie 500 plus, nie charakteryzował się spadkiem liczby urodzeń w stosunku do tej liczby w roku poprzednim" – wskazała minister.

 

Przyznała, że byłaby bardziej zadowolona, gdyby liczba urodzeń była wyższa, gdyby "wskaźniki były co najmniej o 10 proc. wyższe". "Ale demografii, tego co już było – liczby osób pozostających w wieku, w którym decydujemy się na dziecko – tego już nie zmienimy. Możemy stwarzać tylko dobre warunki, żeby rodziny powstawały, żeby chciały mieć większą liczbę dzieci niż do tej pory w Polsce bywało, bo mamy ku temu dobre otoczenie, dobre okoliczności – dobrą sytuację na rynku pracy, dobrą sytuację gospodarczą, niezłą sytuację finansową budżetu państwa, która gwarantuje sfinansowanie programu w dotychczasowym kształcie, nawet jeśli dzieci rodzi się więcej, niż prognozowaliśmy" – zapewniła Rafalska.(PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Pawłowicz ostro o MERKEL: Zbrodnie, gwałty, krzywda kobiet i dzieci jej nie wzruszają

Redakcja malydziennik

Kukiz współczuje … Schetynie!

Redakcja malydziennik

Jedni powitają go jak króla, inni jak… Donald Tusk przyjeżdża dziś do Warszawy

Redakcja malydziennik
Ładuję....