WYDARZENIA

No i oto efekt lewicowej ideologii! Alarmujący wzrost samobójstw wśród szwedzkich transseksualistów! Rząd zalecił badania zdrowia psychicznego

Szwedzki rząd nakazał badanie stanu zdrowia psychicznego osób transpłciowych. Na zlecenie rządu, Urząd ds. Zdrowia Publicznego ma przeprowadzić dogłębną analizę warunków życia i zdrowia psychicznego osób z zaburzeniami tożsamości płciowej. Urząd otrzymał od państwa 1,6 miliona koron szwedzkich na realizację tego projektu.

Decyzja ta zapadła po opublikowaniu raportu sporządzonego przez Urząd ds. Zdrowia Publicznego oraz sztokholmski, medyczny Instytut Karolinska. Z raportu wynika, że wśród transseksualistów, choroby psychiczne są szeroko rozprzestrzenione. Niejednokrotnie osoby mające problem z określeniem własnej tożsamości i orientacji seksualnej targają się na swoje życie.

 

Oprócz zaleconych badań, rząd przeznaczył dotacje dla organizacji non-profit, które zajmują się wsparciem zdrowia psychicznego i zapobieganiem samobójstw wśród osób transseksualnych. Pod szczególną opieką znajduje się w tym wypadku młodzież z zaburzeniami tego typu.

 

Minister spraw społecznych Annika Strandhäll stwierdziła, że „młodzi ludzie trans to grupa, w której tendencje samobójcze wzrastają w szczególnie wyraźny sposób – nie może tak być. Musimy podjąć konkretne działania”.

 

CZYTAJ WIĘCEJ 

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

III WOJNA ŚWIATOWA wisi w powietrzu?! Iran zagroził, że…

Adam Gaafar

Niesamowita wizja Alana Amesa: Polska ma istotne zadanie w przemianie świata! ZOBACZ JAKIE!

Redakcja malydziennik

Największa charytatywna trasa koncertowa Betlejem w Polsce dobiegła końca. Możesz mieć płytę

Redakcja malydziennik
Ładuję....