CYWILIZACJA

No i oto efekt lewicowej ideologii! Alarmujący wzrost samobójstw wśród szwedzkich transseksualistów! Rząd zalecił badania zdrowia psychicznego

Szwedzki rząd nakazał badanie stanu zdrowia psychicznego osób transpłciowych. Na zlecenie rządu, Urząd ds. Zdrowia Publicznego ma przeprowadzić dogłębną analizę warunków życia i zdrowia psychicznego osób z zaburzeniami tożsamości płciowej. Urząd otrzymał od państwa 1,6 miliona koron szwedzkich na realizację tego projektu.

Decyzja ta zapadła po opublikowaniu raportu sporządzonego przez Urząd ds. Zdrowia Publicznego oraz sztokholmski, medyczny Instytut Karolinska. Z raportu wynika, że wśród transseksualistów, choroby psychiczne są szeroko rozprzestrzenione. Niejednokrotnie osoby mające problem z określeniem własnej tożsamości i orientacji seksualnej targają się na swoje życie.

 

Oprócz zaleconych badań, rząd przeznaczył dotacje dla organizacji non-profit, które zajmują się wsparciem zdrowia psychicznego i zapobieganiem samobójstw wśród osób transseksualnych. Pod szczególną opieką znajduje się w tym wypadku młodzież z zaburzeniami tego typu.

 

Minister spraw społecznych Annika Strandhäll stwierdziła, że „młodzi ludzie trans to grupa, w której tendencje samobójcze wzrastają w szczególnie wyraźny sposób – nie może tak być. Musimy podjąć konkretne działania”.

 

CZYTAJ WIĘCEJ 

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Ten środek kosztuje zaledwie 3 złote! To prawdziwy pogromca komarów

Adam Gaafar

Tam zabroniono dzieciom wchodzić do … Kościoła!

Redakcja malydziennik

UWAŻAJ na tą RYBĘ! Atakuje w MORZU, gdy…

Redakcja malydziennik
Ładuję....