CYWILIZACJA

No i jadą Niemcy po Polakach !

Ponad 53 proc. Niemców zarzuca Polakom pogłębianie podziałów w Europie – wynika z Barometru Polska-Niemcy. Zdaniem autorów badania, na opinie Niemców o Polsce wpływa między innymi konflikt Warszawy z Brukselą o praworządność – czytamy na … wp.pl. Tak właśnie na polskim portalu taki news. 

53 proc. Niemców krytycznie ocenia polską politykę europejską, zarzucając Polsce pogłębianie podziałów w Europie, zaś tylko 13 proc. uważa, że wkład Polski w europejską politykę jest konstruktywny. Sami Polacy uważają się w tej dziedzinie raczej za konstruktywnych (45 proc.) niż budujących podziały (40 proc.).

39 proc. Polaków zarzuca z kolei Niemcom, że zachowują się oni w Europie w sposób zbyt dominujący oraz że zbyt rzadko idą na kompromis. Podobnie myśli o sobie zaledwie 13 proc. Niemców, zaś 33 proc. życzyłoby sobie większej dominacji swego kraju w Europie.

43 proc. Polaków uważa, że Niemcy traktują ich kraj w UE po partnersku, prawie tyle samo Polaków ma zdanie przeciwne. Bardziej pozytywnie o roli Niemiec w Europie wyrażają się zwolennicy PO i innych partii opozycyjnych niż Prawa i Sprawiedliwości.

Pytanie tylko takie po co w jakim interesie portal wp.pl publikuje takie newsy?

 

Jek/wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Tak dyskryminuje się w Szwecji obrońców życia!

Redakcja malydziennik

Kiedy muzyka może wpędzić człowieka w szpony szatana? ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

SZOK! Równe prawa dla kobiet? Na pewno nie w XXI wieku!

Redakcja malydziennik
Ładuję....