CYWILIZACJA

No i jadą Niemcy po Polakach !

Ponad 53 proc. Niemców zarzuca Polakom pogłębianie podziałów w Europie – wynika z Barometru Polska-Niemcy. Zdaniem autorów badania, na opinie Niemców o Polsce wpływa między innymi konflikt Warszawy z Brukselą o praworządność – czytamy na … wp.pl. Tak właśnie na polskim portalu taki news. 

53 proc. Niemców krytycznie ocenia polską politykę europejską, zarzucając Polsce pogłębianie podziałów w Europie, zaś tylko 13 proc. uważa, że wkład Polski w europejską politykę jest konstruktywny. Sami Polacy uważają się w tej dziedzinie raczej za konstruktywnych (45 proc.) niż budujących podziały (40 proc.).

39 proc. Polaków zarzuca z kolei Niemcom, że zachowują się oni w Europie w sposób zbyt dominujący oraz że zbyt rzadko idą na kompromis. Podobnie myśli o sobie zaledwie 13 proc. Niemców, zaś 33 proc. życzyłoby sobie większej dominacji swego kraju w Europie.

43 proc. Polaków uważa, że Niemcy traktują ich kraj w UE po partnersku, prawie tyle samo Polaków ma zdanie przeciwne. Bardziej pozytywnie o roli Niemiec w Europie wyrażają się zwolennicy PO i innych partii opozycyjnych niż Prawa i Sprawiedliwości.

Pytanie tylko takie po co w jakim interesie portal wp.pl publikuje takie newsy?

 

Jek/wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Ten film zmienia wszystko! ZOBACZ, co wyprawia dziecko w brzuchu mamy

Redakcja malydziennik

Półnaga feministka chciała sprofanować watykańską szopkę. Femiterrorystki zapowiadają kolejne ataki

Redakcja malydziennik

Lekarz zamieszcza pornografię na Facebooku? Nie, to tylko zdjęcie z porodu

Redakcja malydziennik
Ładuję....