POLITYKA

Nikt nie przypuszczał, że przeciętna uczennica ucieknie z Niemiec i poślubi bojownika ISIS. Dziś grozi jej kara śmierci

Kara śmierci – to najpoważniejsza kara, jaka grozi niemieckiej uczennicy Lindzie Wenzel. Młoda Niemka uciekła z domu, by poślubić bojownika ISIS. Rodzice robią wszystko, by karę śmierci zmienić na więzienie.

Premier Iraku Haider al-Abadi powiedział, że kara śmierci brana jest pod uwagę w przypadku Lindy Wenzel, ale jeszcze nie jest ona przesądzona. Dziewczyna przebywa cały czas w więzieniu w Bagdadzie. O przewiezienie jej do Niemiec i sądzenie w kraju europejskim zabiegają rodzice Lindy. „Tak bardzo chciałbym zobaczyć ją jeszcze żywą” – mówi ojciec, Reiner Wenzel. „Coraz bardziej jednak się boją, że w Iranie nie będzie to możliwe. Władze Niemiec muszą zrobić wszystko, by ją stamtąd zabrać”. 

 

Niemieccy dyplomaci negocjują z irackimi urzędnikami kwestię ewentualnej ekstradycji Wenzel do Niemiec. Jeśli za udział w organizacji terrorystycznej będzie sądzona w Iraku, grozi jej kara śmierci. Jeśli w Niemczech – za takie przestępstwo niemiecki kodeks karny przewiduje karę 10 lat pozbawienia wolności. 

 

Ojciec Lindy mówił, że od roku, odkąd dołączyła się do ISIS, nie miał z nią kontaktu. „Powiedziano mi, że Linda nie zabijała ludzi. Ona chodziła z innymi ludźmi po ulicach i kontrolowała, czy kobiety na ulicach przestrzegają odpowiednich zasad, czy mają zakryte twarze i czy przypadkiem się nie malują”. 

 

Linda Wenzel wpadła w ręce ISIS jako piętnastolatka. Zakochała się w poznanym w internecie muzułmaninie. Koleżanki ze szkoły zauważyły, że Linda nagle zaczęła fascynować się islamem, uczyć się języka arabskiego, zmieniła sposób ubierania, a do szkoły przynosiła Koran. Potem zniknęła. Okazało się, że dziewczyna oszukała matkę, skradła jej dokumenty i uciekła z domu. 

 

Jej celem była Syria, gdzie wyszła za mąż za pochodzącego z Czeczenii bojownika samozwańczego Państwa Islamskiego, który później zginął w walkach w Mosulu. W lipcu tego roku młodą Niemkę zlokalizowano w Iraku. Nastolatka wchodziła w skład 20-osobowej żeńskiej grupy wspierającej IS, która zabarykadowała się z bronią oraz materiałami wybuchowymi w tunelu pod ruinami miasta Mosul.  Brudną, oszołomioną i ranną dziewczynę wyciągnęli z kryjówki ISIS. Obecnie przebywa w wiezieniu w Bagdadzie.

 

 

Źródło: metro.co.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Na nic protesty KODziarzy! PiS nadal miażdży wszystkich !

Redakcja malydziennik

I wszystko jasne! ZOBACZ co tak naprawdę myślą o Europie imigranci! SZOKUJĄCE!

Redakcja malydziennik

No to Niemcy zarobili dzięki Lewandowskiemu! Zobacz ile nasz piłkarz zapłacił podatku niemieckiemu fiskusowi! MASAKRA!

Ładuję....