POLITYKA

Nigdy nie zgadniesz, kto jest propisowskim kardynałem, według Joanny Scheuring-Wielus. A uzasadnieniem jeszcze głupsze niż teza!

Sześciu króli Ryszarda Petru to doprawdy pikuś w porównaniu z analizami życia Kościoła, jakie proponuje Polakom posłanka Joanna Scheuring-Wielus. Jej zdaniem kard. Nycz jest najbardziej propisowskim kardynałem.

Dlaczego? Otóż w Wigilię kardynał Kazimierz Nycz stwierdził, że na czas świąt warto zawiesić protesty. „Nawet jeżeli problemy, które są do rozstrzygnięcia, są bardzo poważne, to wydaje mi się, że święta są tak wielką i święta sprawą, że jeżeli nie ma zupełnie jakichś nadzwyczajnych powodów, żeby nie można było przerwać tego bycia w Sejmie na czas świąt, to osobiście myślałbym, że to się powinno przynajmniej zawiesić, dlatego, że to jest w jakimś sensie przeciwko tym świętom" – mówił kardynał Nycz.

 

I właśnie te – dość oczywiste i rozsądne – słowa skłoniły Joannę Scheuring-Wielus to uznania, że kardynała za propisowskiego. – A co mógł powiedzieć propisowski kardynał? Słowa Kardynała Nycza wynikają albo z niezrozumienia sytuacji, z braku choćby próby usłyszenia naszego przekazu, albo z celowego wsparcia działań rządu. Są też biskupi i księża, którzy myślą inaczej jak kardynał Nycz.

Cała socjotechnika PiS i wspierających ich komentatorów prawicowych polega na wymyślaniu z jakiego powodu opozycja podejmuje swoje działania. My mówimy o faktach a oni insynuują, że bronimy esbeków, że jesteśmy zdrajcami, że jesteśmy komunistami, że nie jesteśmy Polakami, że walczymy z Kościołem. A to co mówimy to tylko pretekst. Kłamliwy przekaz PiS na nasz temat przybrał formę oczerniania opozycji w oczach Polek i Polaków i przyprawiania nam „gęby”. Kto głupi ten w to wierzy. Kardynał Nycz wpisuje się w tą formę walki z opozycją – oznajmiła posłanka w rozmowie z Rzeczpospolitą.

 

A że trudno to jakoś skomentować, to można tylko powiedzieć, że niestety święta nie sprawiły, że pani poseł zaczęła mówić ludzkim głosem.

Źródło: PAP/Rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Tak będzie wyglądał Końcu Czasów i OSTATECZNA BITWA: "z więzienia swego szatan zostanie zwolniony"

Tyle czasu zostało Charliemu Gard. Lekarze odłączą dziecko od aparatury…

Redakcja malydziennik

TELEGRAM RAKIETA nad Smoleńskiem 7 lat temu. Dowiedz się, co naprawdę zrobili Rosjanie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....