WYDARZENIA

„Nigdy nie miał miejsca, które naprawdę mógłby nazwać domem”. Dziewięciolatek pisze wzruszający list do Mikołaja i prosi o…

Dziewięcioletni Louis Williams ma tylko jedno marzenie. Chłopiec wcale nie chce drogich zabawek czy dalekich podróży. Świętego Mikołaja poprosił o jedno – dom dla swojej rodziny, w którym mógłby bawić się klockami Lego.

Kiedy jego mama, Nicola Williams, zobaczyła ręcznie napisany przez syna list do św. Mikołaja, popłakała się. Wraz z trójką dzieci mieszka w tymczasowym mieszkaniu. Kobieta jest bezdomna odkąd z powodu zaległości w płaceniu czynszu straciła mieszkanie. Jej dzieci, w tym dziewięcioletni Louis, nie wiedzą, co to dom rodzinny. Matka, mimo że pracuje jako nauczycielka na dwóch etatatch, wciąż się tuła i zmienia miejsce zamieszkania. Loius od momentu urodzenia przeprowadzał się już 14 razy. 

 

Obecnie rodzina zajmuje niewielki pokój, w którym nie ma gdzie postawić nawet choinki. Matka stara się jak może walczyć o dom dla dzieci, ale ciagle bezskutecznie: "Czułam się strasznie, czytając jego list. To nie w porządku, że wszystko, o co prosi, to dom dla siebie. Nikt nie prosił go, żeby to napisał, on sam to wymyślił”. 

 

"Nigdy nie miał miejsca, które naprawdę mógłby nazwać domem. Czuję, że go zawiodłam. Widząc to, o co proszą wszystkie pozostałe dzieci, łamie mi to serce” – dodaje. 

 

Mama trójki dzieci, pochodząca z Manchesteru, powiedziała, że ​​Louis napisał swój list po tym, jak zemdlał w szkole. Chłopiec bardzo źle się czuje z powodu wilgoci panującej w ich pokoju. 

 

Według organizacji charytatywnej Shelter obecnie w Wielkiej Brytanii mieszka ponad 125tysięcy bezdomnych dzieci.

Źródło: metro.co.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Nie zgodził się na badania prenatalne. Modlił się o zdrowie dziecka. Tego nie wiedzieliście o PRINCIE

No proszę. Coraz więcej Polaków uważa, że jest … szczęśliwych. A Ty?

Redakcja malydziennik

Co za bydło! Pobili księdza, bo ten zwrócił im uwagę [FILM]

Redakcja malydziennik
Ładuję....