POLITYKA

NIEZWYKŁE, tajemnicze objawienie! ZOBACZ przed czym przestrzega nas wszystkich?

W dniach 11-14 maja, 1968 roku, doszło do jednych z najbardziej poruszających objawień ostatnich wieków. We włoskiej miejscowości Matka Boża pokazała się skromnemu rolnikowi. Wezwała do nawrócenia, odmawiania różańca. Obiecała też, że właśnie w tym miejscu Bóg otworzy okno nieba. Co to za miejsce? Jak wyglądały te wydarzenia?

 

11 maja 1968 rok. Skromny mieszkaniec włoskiej wsi Santa Domenica di Placanica, Cosimo Fragomeni wracał po całym dniu pracy. Przechodził akurat blisko urokliwej skały, gdy nagle powalił go na ziemię oślepiający blask. Ocknąwszy się, spojrzał na szczyt skały. Ujrzał tam piękną kobietę, o kasztanowych włosach, z cudownym welonem na głowie i połyskującą aureolą.

Kobieta powiedziała przerażonemu Cosimo, iż jest Matką Boga i pragnie, by on – Cosimo Fragomeni – zbudował w tym miejscu kaplicę. „Ja wybrałam to miejsce na moją siedzibę i pragnę, aby zewsząd przybywali tu ludzie, by się modlić” – powiedział Matka Boża i, jak relacjonuje Cosimo w książce „Brat Cosimo i cuda Matki Bożej ze Scoglio” „wzniosła oczy do nieba, oderwała się od skały, i natychmiast rozpłynęła w powietrzu”.

Tej nocy Cosimo niemal nie zmrużył oka, przerażony misją powierzoną mu przez Maryję. 12 maja jakaś niezrozumiała siła nakazała mu kolejny raz udać się pod skałę. Tam ponownie ujrzał oślepiający blask. Maryja, która ponownie ukazała się Cosimie, zachęciła go do trudu dla budowy sanktuarium.

Jednak najbardziej wstrząsające były kolejne objawienia. 13 i 14 maja Matka Boża zachęcała Cosimę, do wytrwałego odmawiania różańca. Zapewniła także, że w miejscu objawień Bóg otworzy okno na niebo. Nie stanie się tak jednak bez zaangażowania człowieka. „Jeśli ludzie się nawrócą, będą żałować za swoje grzechy, wyspowiadają się, zbliżą do Boga i będą Go kochać całym sercem, to Bóg zbliży się do nich i przyjmie ich w swoim domu” – wzywała Maryja, zachęcają do żalu za grzechy i podkreślając, jak ważne jest odmawianie różańca.

Obecnie w Santa Domenica di Placanica, na skale stoi kościół, w którym znajduje się piękny obraz Matki Bożej ze Scoglio (czyli Matki Bożej ze Skały). Każdego roku pielgrzymuje tam tysiące wiernych. Miejsce to słynie z licznych łask – uzdrowień i nawróceń. W jakiś czas po objawieniach, wytrysnęło tam także źródełko – symbol życia. To dlatego Santa Domenica di Placanica nazywana jest „włoskim Lourdes”.

Cosimo z kolei jest tercjarzem franciszkańskim. Na co dzień mieszka w pobliżu sanktuarium. Prowadzi życie pustelnicze. W czasie prowadzonych przez niego modlitw, często dochodzi do licznych uzdrowień.

 

Tekst powstał na podstawie książki Patrizii Cattaneo „Brat Cosimo i cuda Matki Bożej ze Scoglio”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Esprit.

Komentarze

Zobacz także

Facebook znowu szaleje i usuwa prawicowe strony! KTO za TYM STOI?

Waszczykowski zszokowany ukraińskim atakiem na prezydenta Przemyśla

Redakcja malydziennik

Polska w 2016 przeszła wielką metamorfozę. CO SIĘ STAŁO? ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....