CYWILIZACJA

Niezwykłe odkrycie we Włoszech. Kobieta urodziła dziecko… po śmierci. Jak to możliwe?

Takich przypadków jak ten, który odkryto we Włoszech, jest w archeologii niewiele. W grobie znaleziono kobietę, która urodziła dziecko po śmierci. Została ona pochowana z dziećmi. Być może śmierć kobiety i jej potomstwa była związana z epidemią dżumy, która panowała w Europie w XIV wieku.

Znalezisko, jakiego dokonali archeolodzy, którzy badają we Włoszech miejsca pochówków zmarłych na dżumę w XIV wieku, nazywa się pośmiertnym wydaleniem dziecka. Następuje ono na skutek wzrostu ciśnienia gazów w rozkładającym się ciele. To niezwykle rzadki przypadek w archeologii.

 

W tym konkretnym przypadku, doszło do częściowego wydalenia ok. 38-40- tygodniowego dziecka, które zatrzymało się w kanale rodnym.

 

Szczątki kobiety i jej dzieci – w wieku 12 i trzech lat, zostały wydobyte w 2006 roku. Dopiero ostatnio dokładnie zbadano to znalezisko.

 

Grobowiec kobiety i jej dzieci, został znaleziony na cmentarzu schroniska San Nicolao di Pietra Colice, leżącego około 72 km od Genui. 

– W tym momencie możemy tylko powiedzieć, że szkielet tej pechowej i wątłej kobiety zapewnił nam nowy przypadek narodzin w trumnie, co powiększa ograniczoną liczbę takich przypadków do tej pory –  powiedział archeolog Fabrizio Benente z Uniwersytetu w Genui

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

TO jest główną przyczyną rozwodów. NIE ZGADNIESZ przed czym ostrzega demograf!!!

Babcia chciała zabić wnuczkę? Noworodka wsadziła do…

Redakcja malydziennik

Kobieta w ciąży, a po dziecku ani śladu. Zabiła cztery NOWORODKI!

Redakcja malydziennik
Ładuję....