WYDARZENIA

Niezwykłe odkrycie we Włoszech. Kobieta urodziła dziecko… po śmierci. Jak to możliwe?

Takich przypadków jak ten, który odkryto we Włoszech, jest w archeologii niewiele. W grobie znaleziono kobietę, która urodziła dziecko po śmierci. Została ona pochowana z dziećmi. Być może śmierć kobiety i jej potomstwa była związana z epidemią dżumy, która panowała w Europie w XIV wieku.

Znalezisko, jakiego dokonali archeolodzy, którzy badają we Włoszech miejsca pochówków zmarłych na dżumę w XIV wieku, nazywa się pośmiertnym wydaleniem dziecka. Następuje ono na skutek wzrostu ciśnienia gazów w rozkładającym się ciele. To niezwykle rzadki przypadek w archeologii.

 

W tym konkretnym przypadku, doszło do częściowego wydalenia ok. 38-40- tygodniowego dziecka, które zatrzymało się w kanale rodnym.

 

Szczątki kobiety i jej dzieci – w wieku 12 i trzech lat, zostały wydobyte w 2006 roku. Dopiero ostatnio dokładnie zbadano to znalezisko.

 

Grobowiec kobiety i jej dzieci, został znaleziony na cmentarzu schroniska San Nicolao di Pietra Colice, leżącego około 72 km od Genui. 

– W tym momencie możemy tylko powiedzieć, że szkielet tej pechowej i wątłej kobiety zapewnił nam nowy przypadek narodzin w trumnie, co powiększa ograniczoną liczbę takich przypadków do tej pory –  powiedział archeolog Fabrizio Benente z Uniwersytetu w Genui

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Skandal! Tak Brytyjczycy DYSKRYMINUJĄ Polaków

Redakcja malydziennik

Nie potrafią kulturalnie pić alkoholu, to nie będą pić wcale. Tam mają dość pijanej dziczy

Gonić alimnenciarzy, ale także… Bo dziecko potrzebuje…

Ładuję....