WYDARZENIA

NIEZWYKŁE BADANIA NAUKOWE we Wrocławiu! Badają wpływ miłości na … zdrowie kobiet!

Wrocławscy naukowcy prowadzą badania mające pokazać zależność pomiędzy miłością a zdrowiem kobiet. Kobiety chcące wziąć udział w tym projekcie mogą zgłaszać się do końca czerwca do Instytutu Psychologii i Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Celem projektu prowadzonego przez prof. Piotra Sorokowskiego jest zbadanie zależności pomiędzy miłością, osobowością, emocjonalnością a zdrowiem kobiet. W tym celu naukowcy badają poziom hormonów płciowych, kortyzolu, lipidogramy, poziom białka CRP oraz morfologię krwi u zakochanych i singielek.

 

„Poszukujemy kobiet, które są singielkami od minimum 6 miesięcy oraz świeżo zakochanych, które są w związku od 3 do 6 miesięcy” – powiedziała dr Judyta Nowak.

 

Sorokowski dodał, że uczestniczki projektu otrzymają wyniki badania krwi, pełnego lipidogramu oraz wyniki analiz poziomu hormonów płciowych. „Udział w naszym projekcie jest doskonałą okazją, żeby wykonać bezpłatnie badania, za które w prywatnym gabinecie trzeba zapłacić kilkaset złotych. Wspierając naukę, uczestniczki jednocześnie zadbają o swoje zdrowie” – dodał profesor.

 

Zdaniem wrocławskich naukowcy wyniki badań oraz ich publikacja mogą przyczynić się do zwiększenia samoświadomości kobiet i sprawić, że będą lepiej rozumiały procesy zachodzące w ich organizmie. (PAP Life)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

To nie przeludnienie, ale niedoludnienie jest prawdziwą katastrofą. Mocne słowa Elona Muska

Redakcja malydziennik

Krzysztof Pieczyński w oparach antyklerykalnego absurdu

Redakcja malydziennik

UWAGA! Jeśli bierzesz ten lek na astmę, natychmiast go wyrzuć!

Ładuję....