CYWILIZACJA

NIEZWYKŁE BADANIA NAUKOWE we Wrocławiu! Badają wpływ miłości na … zdrowie kobiet!

Wrocławscy naukowcy prowadzą badania mające pokazać zależność pomiędzy miłością a zdrowiem kobiet. Kobiety chcące wziąć udział w tym projekcie mogą zgłaszać się do końca czerwca do Instytutu Psychologii i Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Celem projektu prowadzonego przez prof. Piotra Sorokowskiego jest zbadanie zależności pomiędzy miłością, osobowością, emocjonalnością a zdrowiem kobiet. W tym celu naukowcy badają poziom hormonów płciowych, kortyzolu, lipidogramy, poziom białka CRP oraz morfologię krwi u zakochanych i singielek.

 

„Poszukujemy kobiet, które są singielkami od minimum 6 miesięcy oraz świeżo zakochanych, które są w związku od 3 do 6 miesięcy” – powiedziała dr Judyta Nowak.

 

Sorokowski dodał, że uczestniczki projektu otrzymają wyniki badania krwi, pełnego lipidogramu oraz wyniki analiz poziomu hormonów płciowych. „Udział w naszym projekcie jest doskonałą okazją, żeby wykonać bezpłatnie badania, za które w prywatnym gabinecie trzeba zapłacić kilkaset złotych. Wspierając naukę, uczestniczki jednocześnie zadbają o swoje zdrowie” – dodał profesor.

 

Zdaniem wrocławskich naukowcy wyniki badań oraz ich publikacja mogą przyczynić się do zwiększenia samoświadomości kobiet i sprawić, że będą lepiej rozumiały procesy zachodzące w ich organizmie. (PAP Life)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

SZOKUJĄCE NAGRANIE! Agresywny muzułmanin zaatakował prętem kobiety w sklepie! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Jeśli wciąż nie widziałeś "Milczenia" – to może być ostatnia szansa, żeby je obejrzeć. Naprawdę warto [RECENZJA]

„Mój mąż odszedł do mężczyzny, potem zabrał nasze dzieci”. Dramatyczne wyznanie porzuconej kobiety

Redakcja malydziennik
Ładuję....