WYDARZENIA

Niezmiennie "jest rok 50. przed narodzeniem Chrystusa" – czyli słynny Gall powraca!

Asteriks to bohater niejednego dzieciństwa. Jeszcze w tym miesiącu fani będą mogli zapoznać się z najnowszym, trzydziestym siódmym, komiksem z tej serii.

Tytuł najnowszej pozycji z serii to "Asteriks w Italii" i będzie opowiadał o wyścigu rydwanów przez cały Półwysep Apeniński. W historii jak zwykle będzie to 50 rok przed narodzeniem Chrystusa, a w wyścigu jak zwykle wezmą udział Asterik i Obeliks. Wydawcy zapowiadają, że w zapowiadanym konkursie jest tylko jeden haczyk: "uczestniczący Rzymianin musi jako pierwszy całkowicie przekroczyć metę".

 

Ostatni tom przygód Galla wydano przed dwoma laty. Z oryginałem mają jednak wspólny tylko tytuł – sędziwy Albert Uderzo zakończył tworzyć komiks w 2009 roku. Wcześniej przejął też tworzenie scenariuszy od zmarłego Rennego Goscinny’ego. Ostatnie dwa komiksy, a także najnowszy, stworzył duet Jeana-Yves’a Ferriego i Didiera Conrada.

 

Światowa premiera "Asteriksa w Italii" w połowie miesiąca, a polska – tydzień później, 26 października 2017 r. Na premierę wydrukowano 5.000.000 egzemplarzy komiksu. Tylko do Francji trafią aż 2 miliony.

Źródło: thelocal.fr/ gildia.pl

Komentarze

Zobacz także

Mały Dexter podbija Internet. A miało go nie być. Dowód trzyma w swojej rączce

„Nietypowa” islamofobia!? Zamachowcy z Quenecu krzyczeli „Allahu akbar”…

Redakcja malydziennik

Aborcjonizm to satanizm. Ujawniamy prawdę o prawdziwych duchowych korzeniach zwolenników aborcji!

Redakcja malydziennik
Ładuję....